Rúška z divadla aj pre seniorov na Zobor
30. apríl 2020
Namiesto divadelných kostýmov šijú v divadelných dielňach rúška

Namiesto divadelných kostýmov šijú v divadelných dielňach rúška.

 

Ľudská spolupatričnosť je v týchto krízových časoch nekonečná. Keďže Divadlo A. Bagara počas pandémie nehrá, v krajčírskych dielňach sa rozhodli, že nebudú len tak sedieť, ale pustili sa do šitia rúšok. Rúška ušité v divadelných dielňach Divadla Andreja Bagara v Nitre odovzdali klientom Zariadenia sociálnych služieb Zobor na Janského ulici v Nitre.

Podľa slov PR manažéra divadla Pavla Ivana, v priebehu súčasnej koronakrízy tu šikovné ruky krajčírok vyrobili tisícky ochranných rúšok. Divadlo ich vzápätí distribuovalo tam kde ich bolo najviac treba. Stovky kusov šli napríklad na chirurgické oddelenie Fakultnej nemocnice Nitra.

Momentálne sa na základe spolupráce s Rotary klubom Nitra Harmony púšťajú do ďalšej prospešnej aktivity. „Ochrannými pomôckami vyrobenými v našich dielňach budeme plniť rúškomat. Podľa našich informácií bude umiestnený v predajni lístkov dopravnej spoločnosti Arriva na tržnici. Výťažok z predaja rúšok má byť následne využitý na podporu združenia Storm, ktorého cieľom je prispieť k riešeniu najmä drogovej problematiky a rizikového správania ľudí,“ informoval riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

 

Ľudmila Synaková

ilustračná fotka: DAB


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022