Rodičia detí zo ZŠ Škultétyho, zbystrite pozornosť
31. január 2020
Žiaci sa do budovy školy dostanú od 4. februára najskôr o 7.40 h

Žiaci sa do budovy školy dostanú od 4. februára najskôr o 7.40 h.

 

Dovtedy budú vstupné dvere na ZŠ Škultétyho zatvorené. „Zabezpečte, prosím, príchod detí do školy tak, aby nemuseli čakať vonku,“ zverejnila škola koncom januára krátky oznam na svojom oficiálnom webovom sídle.  

Nový prevádzkový poriadok klokočinskej základnej školy schválil Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre. Spomínané opatrenie, týkajúce sa obmedzenia času príchodu do školy, neplatí pre žiakov, ktorí navštevujú Školský klub detí.

Teda pre žiakov prvého až štvrtého ročníka. Hoci nie všetci navštevujú Školský klub detí,“ doplnil informáciu nitriansky hovorca a vedúci odboru komunikácie a propagácie Tomáš Holúbek.  

Rodičia detí, ktoré navštevujú piaty až deviaty ročník, ale aj tie, ktoré nie sú v Školskom klube detí, sa od 4. februára budú musieť zariadiť tak, aby ráno svoje ratolesti priviezli, respektíve pripravili na vyučovanie tak, aby do školy prišli najskôr o 7.40.

Inak budú musieť žiaci čakať pred školou, čo najmä v zimných mesiacoch nie je vonkoncom príjemné. „Žiaci, ktorí dochádzajú alebo majú iné závažné dôvody na skorší príchod môžu požiadať o udelenie výnimky,“ dodáva vo svojom vyhlásení ZŠ Škultétyho.

V žiadosti o udelenie výnimky na skorší vstup do školy musia rodičia  okrem samotného dôvodu uviesť meno a priezvisko žiaka, triedu, ktorú žiak navštevuje, adresu, na ktorej býva i čas, kedy pred 7.40 h bude chodiť do školy.  

 

Andrej Jančovič

foto: autor


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022