Rizikové futbalové finále prinesie komplikácie v doprave
30. apríl 2019
Na záchytné parkoviská pri štadióne budeme vpúšťať len autá s fanúšikmi z Trnavy

Na záchytné parkoviská pri štadióne budeme vpúšťať len autá s fanúšikmi z Trnavy.

 

Oblasť v okolí nitrianskeho futbalového štadióna pod Zoborom zajtra výrazne zasiahnu dopravné komplikácie. Súvisia so zápasom, v ktorom futbalisti Trnavy vo finále Slovnaft Cupu vyzvú Žilinu. 

Finále slovenského pohára sa začne prvého mája o šiestej večer, no trnavských fanúšikov čakáme v Nitre už od jednej popoludní. Situáciu ešte skomplikujú prvomájové oslavy, ktoré sa konajú popoludní v parku – teda takmer v susedstve štadióna. 

Zápas je označený ako rizikový, preto sa naň mesto vopred pripravuje a chystá viaceré bezpečnostné opatrenia. Našim cieľom nie je iba dohliadať na hladký presun futbalových fanúšikov cez mesto, ale hlavne predchádzať prípadným problémom. 

Vieme o troch podnikoch v centre Nitry, v ktorých sa budú zhromažďovať fanúšikovia Trnavy. Očakávame aj príchod problémových hooligans. Predpokladáme, že fanúšikovia sa presunú z mesta k štadiónu po Podzámskej ulici. Mestskí policajti budú preto už dnes upozorňovať majiteľov áut parkujúcich v tejto lokalite, aby si v záujme ochrany svojho majetku zajtra radšej odstavili vozidlá niekde inde.

Nápor áut z Trnavy čakáme hlavne na záchytných parkoviskách pri štadióne a pri zápasníckej hale. Pre trnavských fanúšikov sa predalo 3 200 vstupeniek. Pri predpoklade, že jedným autom sa sem privezú traja-štyria fanúšikovia očakávame, že z Trnavy do Nitry príde celkovo 800-1000 vozidiel.

Po dohode so štátnou políciou vyčleňujeme trnavským fanúšikom parkoviská pri štadióne aj pri zápasníckej hale. Od deviatej ráno budeme na tieto parkoviská vpúšťať iba autá Trnavčanov prichádzajúcich na zápas. Ostatné vozidlá budú môcť prechádzať Parkovým nábrežím a Jesenského ulicou, no zaparkovať na parkoviskách v blízkosti štadióna im neumožníme. Po zaplnení parkovísk spomínané ulice nebudú prechodné pre žiadne ďalšie vozidlá.

Predpokladáme, že dopravné obmedzenia pod Zoborom potrvajú do neskorých večerných hodín. Vodičov by sme preto chceli požiadať, aby sa obrnili trpezlivosťou a rešpektovali pokyny dopravných policajtov, prípadne organizátorov futbalového zápasu.

 

Tomáš Holúbek, hovorca Nitry


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022