Radnica riešila podnety aj v auguste
4. september 2020
Občania zaslali na stránku www.odkazprestarostu.sk 140 pripomienok

Občania zaslali na stránku www.odkazprestarostu.sk 140 pripomienok.

 

Vyriešené  sú tie podnety, ktoré sa dali spraviť rýchlo, bez väčších finančných nákladov. Teda, tie, ktoré súviseli s čistotou a úpravou zelene, ale aj pokazeným verejným osvetlením.

Po upozorneniach občanov sa podarilo opraviť nefungujúce osvetlenie na Párovskej, Hlavnej, Lomnickej a Kláštorskej ulici a na Parkovom nábreží. V auguste sa trhala aj rýchlo rastúca burina – na Mostnej a Jeleneckej ulici, odstránený z cesty bol  spadnutý strom na Dražovskej ulici. Upravili sa aj kríky na Rázusovej ulici a Wisonovom nábreží.  Vyčistený je aj neporiadok na chodníkoch, konkrétne na Robotníckej, Staromlynskej, Hlavnej, Popradskej, Novomeského a Novozámockej ulici.        

V riešení sú viaceré pripomienky občanov. Sú to napríklad chýbajúce lavičky pri cyklotrase v lokalite Medzi vodami, v riešení je aj chýbajúce dopravné zrkadlo na Tehelnej ulici, či čierne skládky na Dražovskej, Súľovskej a Golianovej ulici, Hviezdoslavovej triede a na Orechovom dvore.

Radnica plánuje dať do poriadku aj výtlky  v rôznych častiach mesta, azda najviac by občanov a návštevníkov mesta potešili opravy na Svätoplukovom námestí a Triede Andreja Hlinku.

 

Andrej Jančovič

foto: web    


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022