Radnica naďalej dbá na dezinfekciu verejných priestranstiev
4. jún 2020
Množstvo dezinfekčného roztoku sa v máji použilo v Nitre na likvidáciu vírusov a baktérií usadených na držadlách zábradlí, lavičkách, múrikoch a zastávkach

Množstvo dezinfekčného roztoku sa v máji použilo v Nitre na likvidáciu vírusov a baktérií usadených na držadlách zábradlí, lavičkách, múrikoch a zastávkach.

 

Nitrianska radnica aj v máji pokračovala v dôkladnej dezinfekcii verejných priestorov. Konala tak so zámerom eliminovať možnú nákazu vírusového ochorenia Covid-19. Niekoľkonásobnou, na vytipovaných miestach aj štyrikrát opakovanou dezinfekciou, prešli všetky verejné miesta, na ktorých je zvýšený pohyb ľudí.

Aj v uplynulom mesiaci sa dezinfikovalo 45 frekventovaných zastávok a nástupných plôch mestskej autobusovej dopravy a tiež lavičky a smetné koše na zastávkach mestskej dopravy.

„Pri výbere lokalít a miest, určených na dezinfekciu, sa prihliadalo i vzhľadom na možnú kumuláciu cestujúcej verejnosti. Momentálne, pri spustení štvrtej vlny opatrení musíme brať do úvahy väčšiu koncentráciu ľudí, preto považujeme dezinfikovanie verejných priestorov aj v tomto období za mimoriadne dôležité,“ uviedol hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Vírusy a patogény boli dôsledne odstránené zo všetkých atrakcií na detských ihriskách v mestskom parku na Sihoti, na Borine na Klokočine, ako aj na predmostí. Dezinfekčnou očistou prešla cyklotrasa, deväť domov smútku, ako aj múrik pri VÚB banke.

Dezinfikované boli lavičky a zábradlia na Svätoplukovom a Župnom námestí, na pešej zóne, pri Okresnom úrade, parčík na Piaristickej ulici, Farskej ulici a na Vŕšku.

Dezinfikovali tiež okolie fontány pri Krajskom súde, lavičky v Brezovom háji, priestory medzibloku na Nábreží mládeže, okolie ZŠ Topoľová spolu s ihriskom, lavičky na Kremnickej ulici, ako aj detské ihrisko na Nedbalovej ulici.

„Dezinfekcie sa vykonávali pracovníci Strediska mestských služieb Nitra v pravidelných intervaloch v neskorých večerných a nočných hodinách,“ uviedol  hovorca mesta Tomáš Holúbek.

 

Ľudmila Synaková

Ilustračné foto: pixibay


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022