Projekt zdieľaných bicyklov bilancuje úspešný prvý rok
14. august 2018
Mesto Nitra je prvým mestom na Slovensku, kde je služba zdieľaných bicyklov ponúkaná občanom i návštevníkom mesta

Mesto Nitra je prvým mestom na Slovensku, kde je služba zdieľaných bicyklov ponúkaná občanom i návštevníkom mesta –  a čo je viac ako potešiteľné –  stala sa plnohodnotným doplnkom mestskej autobusovej dopravy.

Bikesharing v Nitre zaznamenal mimoriadny záujem verejnosti. Po roku od uvedenia služby  má v súčasnosti  takmer 8 700  užívateľov a zaznamenaných bolo  20 000 prenájmov bicyklov. „Boom“ registrácie nových užívateľov napriek tomu pokračuje.

Pred tohtoročnou cyklistickou sezónou bolo v apríli zaregistrovaných 1800 nových užívateľov a bicykle boli prenajaté 140-krát denne, s tým, že  najobľúbenejšími stanovišťami sú stále  Mestský park na Sihoti a Trieda Andreja Hlinku. Prvé výročie projektu, ktoré bolo počas poslednej júlovej soboty, mali cyklisti možnosť aktívneho pripomenutia si úspechu projektu bezplatným prenájmom bicykla na ľubovoľnom stanovišti na dve hodiny.

Do práce na bicykli s väčším záujmom verejnosti

Záujem o cyklistiku v Nitre je nevídaný a mesto Nitra sa aj preto každoročne zapája do súťaže – Do práce na bicykli. Tento rok  za mesto Nitra súťažilo 48 zaregistrovaných tímov a 161 súťažiacich, čo je oproti minulým ročníkom výrazný nárast.

 

Absolvovaných bolo 2 482 jázd, najazdených 19 266 kilometrov a v ovzduší je aj vďaka všetkým zúčastneným menej oxidu uhličitého – a to až o 5257 kilogramov. Nitra aj vďaka aktívnym cyklistom  skončila v celonárodnej súťaži na 21. mieste, čo je najlepšie umiestnenie mesta za všetky ročníky súťaže a posun o dvanásť miest oproti roku 2018.

FOTO: O projekt zdieľaných bicyklov je v Nitre mimoriadne záujem.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022