Projekt Nitra - Wifi pre Teba dostal zelenú
10. jún 2020
Radnica momentálne ešte čaká na kontrolu verejného obstarávania na ministerstve

Radnica momentálne ešte čaká na kontrolu verejného obstarávania na ministerstve.

 

Žiadosť o poskytnutie nenávratného finančného príspevku už ale bola schválená. „Po pozitívnej správe z ministerstva sa môže začať s realizáciou projektu,“ povedal vedúci odboru strategického a projektového riadenia z nitrianskeho mestského úradu Vladimír Ballay.

K internetu sa  po realizácii projektu pripojíte vo viacerých lokalitách mesta, či už v centre mesta, na Klokočine, na Čermáni, na Dieloch – ale aj na druhom najväčšom nitrianskom sídlisku – na Chrenovej. Po úspešnom pripojení vás ako prvá privíta oficiálna stránka radnice – nitra.sk 

Kde presne teda bude rýchly a dostupný internet? Inštalovaný bude na stĺpoch verejného osvetlenia  v týchto lokalitách – na Svätoplukovom námestí v Turisticko-informačnom centre, v Mestskom parku na Sihoti, na križovatke ulíc – Palárikova, Farská a Štefánikova trieda, na Jurkovičovej ulici na tržnici pri Sandokane a v Mestskej hale na Klokočine.

Ďalšie wifiny budú v Parku pod Borinou, na križovatke ulíc Štefánikova trieda, Coboriho a Richtára Peregrína, v Skateparku na Dieloch na križovatkách ulíc Považská, Kmeťova, Murániho a tiež na Chrenovej, na križovatkách ulíc Výstavná a Fatranská,“ doplnil vedúci odboru komunikácie a propagácie a nitriansky hovorca Tomáš Holúbek.      

 WiFi prístupové body budú  pre občanov zadarmo. Internet  bude širokopásmový, s minimálnou rýchlosťou  30 Mbit/s. V rámci projektu sa bude využívať už existujúca optická infraštruktúra mesta

Nitry.  „Prístupové body budú nainštalované na konzoly kamerového systému Mestskej polície v Nitre a napájané zo zdrojov kamerového systému na konkrétnych bodoch,“ priblížil spôsob pripojenia vedúci odboru strategického a projektového riadenia Vladimír Ballay.   

 

Andrej Jančovič

ilustračné foto: Timea Galová


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022