Program BUDDY hľadá mužov dobrovoľníkov v Nitre
4. marec 2021
Venujte deťom z centier pre deti a rodiny svoj čas a pomôžte zmeniť ich budúcnosť

Venujte deťom z centier pre deti a rodiny svoj čas a pomôžte zmeniť ich budúcnosť.

 

Koncom minulého roka spustil program BUDDY, ktorý poskytuje podporu deťom z centier pre deti a rodiny (bývalé detské domovy), novú celoslovenskú náborovú kampaň. Vďaka nej získal 53 nových záujemcov o dobrovoľníctvo. „Do programu sa stále môžu prihlásiť muži, ktorí by pomohli zmeniť život k lepšiemu chlapcom z centier v Nitre,“ vyzýva Tomáš Halán z programu BUDDY.

Stať sa BUDDY dobrovoľníkom môžete na www.tvojbuddy.sk

https://youtu.be/oo0CTRr2qEI

BUDDY mení životy nielen detí z centier, ale aj samotných dobrovoľníkov

Podľa slov Tomáš Halána, muži dobrovoľníci začali vďaka zapojeniu sa do programu hľadieť na život inak ako pred tým, dostali šancu reálne pomôcť konkrétnemu dieťaťu, ktoré ich pomoc potrebuje a mnohí z nich hovoria, že sa stali trpezlivejšími. Získali nové priateľstvá, chuť pomáhať ďalej, ale aj lepšie pochopili, ako funguje svet detí, ktoré vyrastajú bez rodiny. V neposlednom rade lepšie spoznali samých seba.

„Človek do toho ide s predsavzatím, že niekomu pomôže, spraví dobrý skutok. A nakoniec zistí, že častokrát viac dostáva ako dáva. Iste, učím sa veľa o sebe, nachádzam svoje chyby, o ktorých by som nevedel. Ale zároveň získavam vzťah, akých je málo,“ povedal Viktor, ktorý už niekoľko rokov tvorí BUDDY dvojicu s dieťaťom z centra z Trnavy.

Program BUDDY spája dobrovoľníka s chlapcom z centra, s ktorým môže zájsť do prírody alebo mu byť oporou na jeho futbalovom zápase. „Aby dobrovoľníci zvládli prípadné ťažšie situácie, dostávajú dlhodobú pravidelnú odbornú pomoc a zároveň absolvujú pravidelné školenia, aby vedeli dieťa čo najlepšie podporiť,“ vysvetľuje Tomáš Halán.

Lenka Mareková
Foto: Buddy


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022