Pripravuje sa veľká obnova mestského parku
9. október 2020
Na Sihoti už boli geodeti. Zameriavali priestory pre chystané úpravy parku

Na Sihoti už boli geodeti. Zameriavali priestory pre chystané úpravy parku.

Nová zeleň, mobiliár, verejné osvetlenie, zrekonštruované detské ihriská, upravené okolie Žabej fontány.

To sú iba najvýznamnejšie zmeny, ktorými by mal v blízkej dobe prejsť Starý park. Prvé opravy by mesto chcelo uskutočniť už na budúci rok.

Mesto už podpísalo zmluvy s Ateliérom Krejčiříkoví, ktorý podľa primátora Mareka Hattasa patrí k špičke v odbore záhradných a krajinných úprav. Ateliér spracuje projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie. Zdroje na zmeny parku by mali prísť z eurofondov. Maximálna suma, ktorú môže mesto na tento účel získať, je 800-tisíc eur.

„Revitalizovať a upravovať chceme hlavne zeleň a detské ihriská. Žabia fontána je jeden z ťažiskových priestorov v parku, požiadavka na projektanta bola, aby ho dotvoril na príjemnú rekreačnú zónu,“ povedal Štefan Lančarič, vedúci odboru životného prostredia.

V prvej fáze sa má obnoviť hlavne časť Starého parku od vstupu. Uvažuje sa tiež o posunutí gasto prevádzok, občerstvenia aj sociálnych zariadení.

Menšie investície sa v parku dejú neustále. Najnovšie tu pribudol herný prvok – lezecká pyramída za osemtisíc eur. Vymaľovali tu aj bludisko pre deti.

(TH)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022