Pripomenuli si 30. výročie programu Erasmus Student Network
14. november 2019
Podujatie Erasmus Village sa konalo v Aule Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre

Podujatie Erasmus Village sa konalo v Aule Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.  

 

Okrem zahraničných študentov oboch nitrianskych univerzít prezentovala svoje rozmanité aktivity v rôznych oblastiach aj nitrianska radnica.  

Na podujatie zavítal aj nitriansky viceprimátor Miloslav Špoták, ktorý uviedol: „Je výborné, že sa do akcie spoločne zapojili obe univerzity. Podujatie má charakter privítací, s tým, že sa tu prezentuje nielen činnosť nitrianskych univerzít, ale aj mesta. “

A nielen to. Na podujatí ponúkli zaujímavé informácie ohľadne študijných pobytov pre vysokoškolákov zahraničí študenti zo všetkých kútov sveta. Nechýbali študenti a študentky z Poľska, Maďarska, Česka, Talianska, Španielska, Ukrajiny, Ruska, Belgicka, Turecka, Srbska, Francúzska, Litvy, Lotyšska, ale aj exotickejších štátov, akými nepochybne sú Japonsko, Uzbekistan, Kolumbia či africká Guinea. 

Epilóg virtuálneho cestovateľského dopoludnia? „Ak si študent neváhaj, zažiješ iný vyučovací prístup, spoznáš nových ľudí a krajiny, kam sa po štúdiu určite nedostaneš,“ povedal Peter, ktorý bol na výmennom pobyte v jednej z pobaltských krajín.

 

Andrej Jančovič

foto: Roman Oravec   


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022