Prijatie rakúskej veľvyslankyne
27. január 2020
Velvyslankyňa Margit Bruck-Friedrich diskutovala s nitrianskym primátorom Marekom Hattasom na viaceré témy

Velvyslankyňa Margit Bruck-Friedrich diskutovala s nitrianskym primátorom Marekom Hattasom na viaceré témy.

 

Jednou z aktuálnych tém dialógu bola aj výstavba nájomných bytov. Veľvyslankyňa  Margit Bruck – Friedrich navrhla, aby  primátor prišiel na májovú konferenciu do Viedne, ktorá sa bude konať pri príležitosti stého výročia od začatia nájomných bytov v metropole Rakúska. „Rád sa prídem inšpirovať, nakoľko aj my v Nitre plánujeme postaviť 220 nájomných bytov na Tehelnej ulici,“ povedal, okrem iného, primátor  Marek Hattas.   

Dialóg pokračoval aj k téme rakúskych investorov na Slovensku. Stále  platí, že Rakúsko nás vníma ako relatívne zaujímavý priestor pre investície v rôznych oblastiach. „V Nitrianskom kraji je  etablovaných osemdesiat našich firiem, celkovo je ich na Slovensku až dvetisíc. Veľa investorov pôsobí v automobilovom priemysle,“ informovala veľvyslankyňa  Margit Bruck – Friedrich.

Pri príležitosti blížiacich sa parlamentných volieb v diskusii rezonovala aj aktuálna politická situácia na Slovensku i v Európe. Podľa Margit Bruck –Friedrich by Slováci nemali byť až tak konzervatívni voči cudzincom a podľa jej názoru by sme sa mali viac otvárať svetu, nakoľko všetci žijeme v otvorenom európskom priestore.     

 

Andrej Jančovič

foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022