Prihláste svoje deti do jarného tábora Domiňáčika
4. február 2020
V pondelok 17. februára sa žiakom v Nitrianskom kraji začínajú jarné prázdniny. Potrvajú do piatku 21. februára

V pondelok 17. februára sa žiakom v Nitrianskom kraji začínajú jarné prázdniny. Potrvajú do piatku 21. februára.

 

Dva týždne po polročnom preverovaní vedomostí si školáci môžu opäť oddýchnuť od skúšania a písomiek, ktorých mali v poslednom čase viac ako dosť. Pre rodičov  však obdobie prázdnin býva spojené so starosťami a otáznikmi komu zveriť svoje deti za tento čas?

Ústretové je k nim v tomto smere Centrum voľného času so sídlom na Štefánikovej triede v Nitre. Jeho pedagogickí pracovníci pripravili pre menších školákov vo veku od šesť do dvanásť rokov jarný mestský detský tábor Domiňáčik.

Prihlasovanie do tábora sa už začalo. Poplatok za tento týždenný jarný tábor predstavuje 50 eur. V tejto sume je započítaný  teplý obed, pitný program, vstupenky do divadla, múzea a mestského kúpeľa, cestovné, ako aj výhry v súťažiach.

Bližšie informácie a prihlášky rodičia získajú na sekretariáte č. t.: 037/ 6524 325 alebo e-mailom na sekretariat@cvcdomino.com. Poplatok spolu so záväznou prihláškou je potrebné odovzdať na sekretariáte CVČ najneskôr do piatku 7. februára. Organizátori upozorňujú, že kapacita tábora je obmedzená.

A čo deti počas tohto týždňa zažijú? Rodičia sem svoje deti môžu priniesť na 7. hodinu a deti tu budú môcť zotrvať až do 16.30 hodiny.

Počas jednotlivých dní budú pre ne pripravené rozličné aktivity. V pondelok navštívia divadlo a pozrú si jeho zákulisie. Na druhý deň majú na programe návštevu retro múzea hier a športovú olympiádu. V stredu budú spoločne spoznávať a zábavnou formou sa učiť chrániť prírodu. Vo štvrtok je pre prázdninujúce deti pripravený preventívny program štátnej polície, popoludní si budú môcť oddýchnu v kine v Domine. V piatok spoločne navštívia mestský kúpeľ a v odpoludňajších hodinách absolvujú tvorivé dielne, v rámci ktorých si môžu vyrobiť z papiera rozličné zaujímavosti.

Jarné prázdniny sú na Slovensku tradične plánované na celý týždeň, avšak pre rôzne kraje v rôznom dátume.

 

Ľudmila Synaková

foto: ilustračné pixibay


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022