Príďte povzbudiť volejbalistky
1. august 2019
Športovkyne sa v Nitre sa pripravujú na európsky šampionát

Športovkyne sa v Nitre sa pripravujú na európsky šampionát.

Zápasy volejbalistiek s Maďarskom začínajú tento piatok a v sobotu o šiestej v mestskej hale.

Zverenkyne talianskeho trénera Marca Fenoglia v Nitre pokračujú v príprave na európsky šampionát, kde našli tradične výborné zázemie a podmienky.  

V úvodných troch zápasoch  v Nitre sa im ale nedarilo, trikrát nestačili na Chorvátky, postupne prehrali 2:3 a dvakrát 1:3.

Prípravné zápolenia pod vysokými sieťami však neboli primárne zamerané na víťazstvá, ale na nacvičenie rozmanitých herných situácií a vyskúšanie väčšieho počtu hráčok v súťažných zápasoch.

Máme tvrdé tréningy, sme v kondičnej a silovej príprave, po včerajšom ťažkom tréningu som myslel, že dievčatá vydržia maximálne dva sety. Bojovali však viac ako som čakal a hoci sme napokon prehrali, s výkonom a prístupom k zápasu som veľmi spokojný,“ konštatoval po prvom zápase hlavný kouč Marco Fenoglio.   

Na európskom šampionáte v bratislavskej  skupine  naše volejbalistky postupne vyzvú  Španielsko, Švajčiarsko, Bielorusko, Nemecko a  Rusko.  

Napriek ťažkej skupine, cieľom hráčok i realizačného tímu nemôže byť nič iné, ako  postup medzi šestnásť najlepších európskych celkov.
                             

Andrej Jančovič

ilustračné foto: autor


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022