Pridajte sa k charitatívnemu behu a podporte dobrú vec
5. máj 2021
V nedeľu 9. mája bežíme pre tých, ktorí behať nemôžu

V nedeľu 9. mája bežíme pre tých, ktorí behať nemôžu.

 

Wings for Life World Run štartuje v nedeľu 9. mája 2021. Vzdialenosť, ktorú odbehnete, nerozhoduje. Či už prejdete 5 kilometrov, alebo zabehnete polmaratón, pri tomto podujatí ide najmä o jeden spoločný cieľ. Tým cieľom je podpora neziskovej organizácie Wings for Life, ktorá hľadá spôsob ako vyliečiť poranenú miechu. Aby na ďalších ročníkoch mohli s nami behať aj tí, ktorí teraz behať nemôžu.

Do ôsmej edície celosvetového behu Wings for Life sa zapája osem slovenských miest a po prvýkrát bude medzi nimi aj Nitra. Štart je naplánovaný o 13:00  a v prípade priaznivých okolností sa všetci bežci zídu v Parku na Sihoti. Ak si chcete World Run odbehnúť sami na vašej obľúbenej trase, registrovať sa dá aj na individuálny app run.

Štartovné na app run je 15 eur a v plnej výške ide priamo nadácii Wings for Life. Aplikáciu si môžete stiahnuť cez App Store alebo Google Play.

Wings for Life World Run komunita sa začala formovať už v roku 2014 a počas uplynulých ročníkov sa do globálneho behu zapojilo 700 000 účastníkov. Spoločne sa podarilo odbehnúť neuveriteľných 7 miliónov kilometrov a pre nadáciu Wings for Life vyzbierať takmer 30 miliónov eur. Vďaka príspevkom mohla nadácia podporiť 239 výskumných projektov v 13 krajinách.

Pridajte sa 9. mája  k svetovému behu bez cieľovej čiary aj vy.

Viac info nájdete na redbull.sk/worldrun,  wingsforlifeworldrun.com, alebo facebook skupine Wings for life World Run Nitra.

 

Foto: Lukas Wagneter / Red Bull  Bull Content Pool


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022