Príbuzní sa so svojím seniorom v Nitre spoja on-line
24. apríl 2020
Zákaz návštev môže na seniorov – klientov v zariadeniach sociálnej starostlivosti pôsobiť frustrujúco

Zákaz návštev môže na seniorov – klientov v zariadeniach sociálnej starostlivosti pôsobiť frustrujúco.

 

Pri súčasnej technike nič nemožné. Keďže smartfóny nezvyknú patriť do bežnej seniorskej výbavy, mestská poslankyňa Anna Laurinec Šmehilová prišla s myšlienkou, ako tento problém vyriešiť a pomôcť k tomu, aby sa seniori necítili v súčasnej situácii opustení.

„Iniciovala som možnosť sprostredkovať on-line komunikáciu so seniormi, umiestnenými v Zariadení pre seniorov Zobor na Janského ulici s ich príbuznými, v prípade, že by o túto službu mali záujem,“ uviedla na sociálnej sieti  mestská poslankyňa a predsedníčka sociálnej komisie Anna Laurinec Šmehilová.

O sprostredkovanie takejto komunikácie požiadala poslankyňa Laurinec Šmehilová vedenie Správy zariadení sociálnych služieb v Nitre. Dobrý nápad sa podaril, myšlienka padla na úrodnú pôdu.

Už tento víkend tak môžu starčekovia a starenky komunikovať so svojimi blízkymi. Na túto  možnosť sa nesmierne teší babička Alžbeta, ktorá svoju vnučku nevidela už od marca. V zariadení sú umiestnení i na lôžko pripútaní seniori, ktorí kontakt s blízkymi chýba. Z celej situácie môžu pociťovať smútok i depresie.

„Odkázaní seniori budú mať aktívny kontakt so svojimi príbuznými aspoň touto formou, keďže je objekt pre návštevy už od februára plne uzavretý.

Tento týždeň sa zakúpila technika a zamestnanci zariadenia budú kontaktovať príbuzných, či majú záujem online formou sa porozprávať so svojim starkým, či starkou.

„Veľmi sa tomuto počinu teším. Dajte preto prosím vedieť všetkým, ktorí by takto chceli so svojim príbuzným seniorom komunikovať, aby sa spojili so zariadením na Zobore v Nitre,“ odkazuje mestská poslankyňa Laurinec Šmehilová príbuzným seniorov – klientov tohto mestského seniorského zariadenia na Zobore.

„Technický pokrok nám dnes dáva nepredstaviteľné možnosti a zmierňuje tak traumu a deficit sociálneho kontaktu medzi ľuďmi i medzi najbližšími, najmä ak pri pandémii koronavírusu patria do rizikovej skupiny,“ dodala.

 

Ľudmila Synaková

foto: pixibay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022