Pri garáži čakal na muža pytón
4. september 2019
Prinášame vybrané prípady mestskej polície z minulého týždňa

Prinášame vybrané prípady mestskej polície z minulého týždňa.

 

Nepríjemné prekvapenie

Muž iste ani netušil, že sa doma, pri svojej garáži na Čermáni stretne s nebezpečným plazom. Prípad vyriešili mestskí policajti a privolaný zverolekár, ktorý pytóna kráľovského z pozemku odniesol na miesto, na ktorom neohrozí verejnosť.   

Uhynutý bobor

Zviera našli pri brehu rieky, privolaný zamestnanec štátnej ochrany prírody aj v tomto prípade postupoval podľa platných predpisov.  

Nepovolená prestavba

Majiteľ domu povolenie na výmenu strešnej krytiny nemal. Policajti situáciu zdokumentovali a postúpili spomínanú skutočnosť na vyriešenie stavebnému úradu.

Dvadsaťtri sťažností na hlučný festival  

Na hlučnú hudbu z Festivalu Slížovica sa mestským strážnikom sťažovalo 23 domácností. A pripomienky k stíšeniu hudby prišli okrem Chrenovej aj zo Zobora a Kalvárie. Čo sa týka Chrenovej, najviac prekážal koncert hudobných skupín občanom  Lúčnej a Lesnej ulice.  Aj preto policajti krátko po desiatej volali s organizátorkou podujatia. Tá prisľúbila, že po  vystúpení skupiny Horkýže Slíže, ktorý mal skončiť pred jedenástou, sa hudba stíši. Napriek tomu sa tak nestalo, nakoľko festival pokračoval. Ukončenie hudobnej produkcie sa skončilo až krátko pred druhou hodinou ráno.    

Nezatvoril kufor na mercedese

Vo viacerých prípadoch riešili policajti aj nezabezpečené vozidlá nepozorných majiteľov. Raritou sa stal otvorený kufor na mercedese, konkrétne na Dieloch. Majiteľ tátoša sa po kontaktovaní hliadkou mestskej polície dostavil na miesto a vozidlo si zamkol. Uviedol, že mu z vozidla nič nechýba.

Bezdomovec v kritickom stave

Policajtov mestskej polície upozornila obyvateľka Chrenovej na zlý stav bezdomovca pred poliklinikou. Policajti zistili, že muž potrebuje lekársku pomoc z dôvodu hnisavých a hnilobných rán na nohách. Mužovi pomohol lekár, ktorý mu poskytol potrebné ošetrenie.    

Sfetovaný muž rozbíjal bistro Šelma

Strážnici museli použiť aj chvaty, hmaty. Dôvod? Sfetovaný a opitý muž rozbíjal zariadenie spomínanej krčmy na Dieloch. Keďže muž sa po predvedení na útvar mestskej polície vyhrážal samovraždou, policajti k nemu privolali odborníkov. Podľa aktuálnych správ je hospitalizovaný na psychiatrickom oddelení fakultnej nemocnice.

 

Andrej Jančovič

foto: www.pixabay.com  


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022