Pozrite si, kde sa môžete zabaviť v týchto dňoch
24. júl 2019
Nitrianske kultúrne leto myslí na všetky generácie

Nitrianske kultúrne leto myslí na všetky generácie.

Teploty vzduchu v týchto dňoch atakujú tridsiatku. Nitrianske kultúrne leto však napriek tomu beží v plnom prúde. Tohtoročný program je opäť pestrý a myslí na všetky vekové kategórie i na milovníkov rôznych hudobných žánrov.

Tento piatok 26. júla sa všetky generácie môžu prísť zabaviť na Svätoplukovo námestie na podujatie s výrečným názvom Tancovačka na námestí. Akcia sa začína o šiestej večer vystúpením kapely Lavagance, o 19.30 hodine od nich prevezme kormidlo kapela Gonsofus. Vrchol tancovačky nastane od deviatej, keď na pódium vystúpi Hudba z Marsu.

„Verím, že pripravený program priláka na Svätoplukovo námestie množstvo divákov. Pozývam všetkých Nitranov i návštevníkov nášho mesta, aby si prišli na námestie užiť neopakovateľnú atmosféru a aby sa s nami skvelo zabavili,“ pozýva návštevníkov hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Nitrianske kultúrne leto myslí aj na najmenších. Mestský park na Sihoti sa každú nedeľu  o piatej podvečer premení na letné divadielko pre deti. V nedeľu 28. júla sa môžu deti tešiť na Divadlo Pod balkónom, ktoré uvedie rozprávku Priadka a kráľ. Po rozprávke bude pódium od šiestej večer patriť koncertu kapely Divá zver.               

Milovníci gulášu sa v  sobotu 27. júla môžu vybrať do mestskej časti Mlynárce, kde sa na dvore Obchodnej akadémie na Bolečkovej ulici uskutoční od 14. hodiny súťaž v amatérskom varení gulášu.         

Nedeľu 28. júla si môžete spestriť od 16. hodiny účasťou na Slávnostiach nového chleba – dožinkách v mestskej časti Dražovce, kde sa stanete svedkami tradičného odovzdávania dožinkového venca.                                                             

Ľudmila Synaková


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022