Požičiavanie bicyklov dosiahlo rekordné čísla
29. júl 2019
Popularita služby bude rásť počas uzávierky Univerzitného mosta

Popularita služby bude rásť počas uzávierky Univerzitného mosta.

 

Bikesharing  je v Nitre presne dva roky. K dispozícii je tak ako v minulej sezóne sedemdesiat   bicyklov a sedem stanovíšť.

Záujem o bicykle je nevídaný, keďže obľúbená  služba sa  spustila s miernym oneskorením až v júni. Arriva, ktorá požičiavanie bicyklov prevádzkuje, zatiaľ eviduje 4 500 prenájmov. „A to aj preto, že ceny, aj  spôsob požičiavania bicyklov zostali nezmenené,“ povedal  hovorca Nitry Tomáš Holúbek.    

V systéme je zatiaľ zaevidovaných viac ako desaťtisíc nadšencov cyklistiky, požičanie dvojkolesových tátošov sa zrealizovalo viac ako 30-tisíckrát. Predpokladá sa, že tieto čísla budú mať stúpajúcu tendenciu. Dôvody vysvetlil hovorca radnice Tomáš Holúbek: „Bicykle budú určite jedným z najrýchlejších a najpohodlnejších  dopravných  prostriedkov počas rekonštrukcie Univerzitného mosta,  ktorá začne po tradičnej augustovej výstave na Agrokomplexe.“

Čo sa týka ďalších plánov radnice, mesto plánuje aj kvôli transparentnosti po skončení tejto sezóny vyhlásiť na prevázkovateľa služby súťaž.   

FOTO: Jedným z najobľúbenejších stanovíšť, kde sa dajú požičať bicykle, je Mestský park na Sihoti.  

Andrej Jančovič

 foto: Andrej Jančovič


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022