Postavia 220 nájomných bytov na Čermáni
17. január 2020
Investícia sa zrealizuje na Tehelnej ulici. S výstavbou sa začne budúci rok

Investícia sa zrealizuje na Tehelnej ulici. S výstavbou sa začne budúci rok.

Podporu projektu dalo nitrianske mestské zastupiteľstvo na minuloročnom decembrovom zasadnutí, keď súhlasilo s  realizáciou  tohto investičného  zámeru. Aj preto mohol tento týždeň primátor Marek Hattas podpísať  zmluvu s víťazom verejného obstarávania – firmou Dynamik.

„Pre ďalší rozvoj Nitry je nájomné bývanie nevyhnutné. Ak chceme v našom meste udržať mladých ľudí a mladé rodiny, musíme im zabezpečiť dostupné bývanie. Preto sme urobili potrebné kroky a tento týždeň som podpísal zmluvu so stavebnou firmou, ktorá nám zabezpečí kompletnú realizáciu 220 nájomných bytov na Tehelnej ulici. Nitra však nájomných bytov potrebuje omnoho viac, preto v našom snažení pokračujeme,“ hovorí primátor mesta Marek Hattas.

V Nitre sa za posledných 20 rokov postavilo iba 750 bytov. Nájomné byty sa v takomto objeme nestavali vôbec. „Som rád, že sme pre mesto vyrokovali výhodné podmienky. Investícia bude financovaná zo Štátneho fondu rozvoja bývania. Samotná výstavba by mala začať v roku 2021, odhadovaný termín dokončenia je v horizonte dva a pol až do troch rokov,“ spresnil poslanec a predseda Komisie Mestského zastupiteľstva v Nitre pre financovanie a správu majetku a podnikateľskú činnosť Ján Greššo.

Radnica nadviaže na výstavbu tohto typu bývania, keďže minulý rok odovzdala 35 nájomných bytov práve na Čermáni, na Hlbokej ulici. „Vieme, že Nitra  momentálne zažíva boom a práve takýchto bytov je nedostatok. Aj preto pripravujeme projekty dostupného bývania, s tým, že máme záujem o to, aby mladí ľudia zostávali bývať v Nitre a nie v okolitých obciach,“ povedal viceprimátor Daniel Balko.  

K téme výstavby sa vyjadril aj poslanec za Čermáň Jozef Slíž: „Som za to, aby sa tieto byty pre mladých ľudí postavili, presadil som aj výstavbu nájomných bytov na Hlbokej ulici, ktoré sme odovzdali minulý rok. Pred výstavbou je však potrebné vyriešiť kanalizáciu, ktorá je v nevyhovujúcom stave a nestíha už teraz, nakoľko bola vybudovaná pred desiatkami rokov. Pri tomto počte bytov tiež bude potrebné riešenie výjazdu áut z Tehelnej ulice na Dolnočermánsku ulicu a tiež na Cabajskú ulicu.“    

Andrej Jančovič


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022