Posledný deň v roku oslávili behom
7. január 2020
Zoborský silvestrovský beh absolvovalo 366 ľudí

Zoborský silvestrovský beh absolvovalo 366 ľudí.

 

Bežci vybehli na nitriansku Pyramídu už na 32. ročníku tradičného podujatia. Tak ako každý rok bola pre nich pripravená náročná, takmer 3,5 kilometrová trať s 262 metrovým prevýšením. Do strmého kopca vybehli nielen Nitrania, ale aj ľudia z okolitých dedín, či zahraničia.  

Tohtoročný beh bol výnimočný aj tým, že organizátori i bežci si pripomenuli významnú osobnosť nitrianskej atletiky – profesora Ladislava Korčeka. „Na pamiatku tejto významnej osobnosti nitrianskej atletiky sa nezisková organizácia Čakanka, n. o., rozhodla nazvať Zoborský silvestrovský beh  jeho menom. Je to prejav úcty a zároveň vďaky jeho všestrannej a charizmatickej osobnosti, jeho trénerskému úsiliu. Pre Nitru vychoval viacerých významných atlétov a  svojich zverencov vždy viedol k šľachetnosti, pravde a spravodlivosti,“ povedala Janka Svítková z Čakanky.

Čo sa týka najlepších časov, dominoval Peter Ursíny, ktorý zabehol náročnú trať za 17:24 minúty. Najlepší ženský výkon mala dorastenka Jana Mácsaiová s časom 22:20 minúty.  Beh absolvovali aj veteráni, najstarším bol František Špánik v kategórii nad 85 rokov s výborným výsledkom pod päťdesiat minút, či Alojz Podolák, v kategórii nad 80 rokov s časom tesne cez jednu hodinu.

Rekreačných športovcov prišiel povzbudiť i nitriansky viceprimátor Daniel Balko a dcéra nestora nitrianskej atletiky Mária Demeterová Korčeková. Akcia sa rekordnou účasťou vydarila, všetci zúčastnení i organizátori sa už tešia na ďalšie pokračovanie čoraz obľúbenejšej bežeckej súťaže, ktorá je určená pre všetky vekové kategórie.   

 

   Andrej Jančovič

foto: www.cakanka.sk


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022