Poslancom predstavili kúpalisko s celoročným využitím
23. november 2016
Na zasadnutí mestského zastupiteľstva boli poslancom predstavené výsledky verejnej súťaže, vyhlásenej na dostavbu areálu letného kúpaliska

Na zasadnutí mestského zastupiteľstva boli poslancom predstavené výsledky verejnej súťaže, vyhlásenej na dostavbu areálu letného kúpaliska na Sihoti v Nitre s celoročným využitím.

Autormi víťaznej práce sú architekti z bratislavského štúdia NOIZ, ktorým sa podľa poroty podarilo vytvoriť najvhodnejšie riešenie dostavby. Víťazný návrh nielenže zohľadňuje polohu kúpaliska v atraktívnom prostredí mestského parku, ale je zároveň citlivo umiestnený do tohto prostredia. Hlavná budova bude osadená do severnej časti riešeného územia, premiestnený je i hlavný vstup do kúpaliska. Autorský tím pracoval s jednotným výškovým spojením ochodze a „rímsy samotnej haly“.

Ťažiskovým priestorom celého objektu je bazénová hala, rozdelená na dva funkčné celky. Prvým je 25 metrový plavecký bazén so 6 dráhami a druhá časť plní relaxačno-oddychovú funkciu. Nachádza sa v nej aj detský bazén s atrakciami. Ďalšou zónou sú pobytové schody, ktoré prepoja interiér s exteriérom a budú slúžiť na slnenie. Na druhom nadzemnom podlaží bude prevádzka welness, relaxačná a oddychová zóna, z ktorej budú návštevníkom kúpaliska, relaxujúcim na ležadlách, umožnené zaujímavé pohľady na Nitriansky hrad a taktiež na celý mestský park. Realizácia dostavby kúpaliska by mohla začať po stavebnom konaní a navrhnutí spôsobu financovania v priebehu budúceho roka. (SY)

 

Foto: Pohľad do rokovacej sály. Foto: autorka

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022