Pomôžte nám vyhrať detské ihrisko
14. január 2020
Veríme, že Nitrania sa dokážu spojiť pre dobrú vec a vyhrajú pre naše deti detské ihrisko

Veríme, že Nitrania sa dokážu spojiť pre dobrú vec a vyhrajú pre naše deti detské ihrisko.

V lete 2020 vyrastie na Slovensku ďalších desať ihrísk Žihadielok, Lidl tým ich počet zaokrúhli na päťdesiat. Mesto Nitra aj tohto roku zareagovalo na výzvu a zapojilo do tejto súťaže. V minulosti sa nám totiž vyhrať ihrisko nepodarilo.

„Preto využívame poslednú šancu a zároveň vyzývame občanov na spoluúčasť pri hlasovaní o získanie detského ihriska,“ apeluje hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Spoločnosť Lidl spustila nové hlasovanie o ďalších desať detských ihrísk Žihadielko. Hlasovanie o detské ihriská bude trvať až do 29. februára. Prosíme vás – kliknite si na link a hlasuje do konca februára na tejto stránke: www.zihadielko.sk

Úspešný projekt poskytol v uplynulých rokoch finančné prostriedky na výstavbu 10 detských ihrísk  Žihadielko na základe hlasovania v jednotlivých kategóriách podľa ich veľkosti.

Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch Včielky Maje a jej kamarátov. Súčasťou budú lavičky, stojan na bicykle, či odpadkové koše. Hodnota jedného ihriska je 87 000 €.

 „Mesto Nitra ďakuje všetkým ochotným ľuďom, ktorí sa zapoja do hlasovania. Máme poslednú šancu vyhrať pre naše mesto detské ihrisko Žihadielko. Spoločnosť Lidl ich postaví desať – a to v mestách, ktoré získajú najviac hlasov. Po tejto desiatke ihrísk už nepribudnú žiadne ďalšie. Dokážme všetkým, že Nitra sa vie spojiť pre dobrú vec. Hlasujme za Nitru a prebojujme sa tak medzi desiatku tých, ktorí získajú krásne nové ihrisko za desiatky tisíc eur,“ uviedol hovorca Nitry Tomáš Holúbek..

Ľudmila Synaková


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022