Policajti riešili znečistenú rieku a roj včiel pri štadióne
7. máj 2020
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície.

 

Otvorené okno na škodovke

Hliadka mestských policajtov našla „pripravené vozidlo“ pre zlodejov na Novomeského ulici na Klokočine. Kontaktovaná bola majiteľka vozidla, ktorá policajtom povedala, že jej z auta nič nezmizlo. Následne auto uzamkla a mestským policajtom poďakovala.

Znečistená rieka

Silné znečistenie zistili policajti za mostom na Napervillskej ulici. „Na celej hladine rieky sme zistili silné znečistenie hnedého sfarbenia neznámeho pôvodu. Presunuli sme sa aj pri hydrocentrálu, kde znečistenie ešte badateľné nebolo. Obhliadkou popri toku rieky pod lávkou v mestskom parku smerom na Zobor sme zistili značné znečistenie na hladine rieky vo veľkej koncentrácii. O zistených skutočnostiach bol informovaný vedúci pracovník príslušného odboru mestského úradu,“ uviedla mestská polícia na svojom webe.                                      

Dezorientované dievča na Borine

Po ozname začali mestskí policajti Borinu prehľadávať. Dievča sa chcelo pred nimi skryť a to aj preto, že bolo pod vplyvom alkoholických nápojov. Iba 14-ročná školáčka zranená nebola, po výzve si pre dcéru prišla jej mama. „Skutok maloletej, ktorým porušila zákaz požívania alkoholu v zmysle zákona bude oznámený na príslušný sociálny útvar Mestského úradu v Nitre,“ konštatovala mestská polícia na webe. Rodičom dievčaťa hrozí pokuta 33 eur.

 Roj včiel  pri futbalovom štadióne 

Včely sa usadili na strome, priamo pri vjazde na nitriansky futbalový štadión. Mestskí policajti oznam preverili a keďže na mieste nebezpečný hmyz bol, k odstráneniu včiel z frekventovaného miesta  zavolali  včelára.

 

Andrej Jančovič

foto: web

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022