Policajti riešili auto bez vodiča
29. január 2021
Prinášame vám vybrané prípady z činnosti mestskej polície v uplynulých dňoch

Prinášame vám vybrané prípady z činnosti mestskej polície v uplynulých dňoch.

 

Nepoučiteľný bezdomovec

Do dočasného karanténneho ubytovacieho zariadenia  na Amfiteátri musel byť eskortovaný bezdomovec, ktorý bol deň predtým pozitívne testovaný na Covid-19.  Namiesto odchodu do zariadenia  prespal v jednom z vchodov na sídlisku Klokočina. Príslušníci policajného zboru bezdomovca odovzdali hliadke mestskej polície, tí ho prevzali, umiestnili do ubytovne.  Do zariadenia  mestskí policajti umiestnili aj ďalších dvoch pozitívnych mužov bez domova. Títo sa sem presunuli z Azylového domu na Štúrovej ulici. O uvedenej skutočnosti bola informovaná vedúca odboru sociálnych služieb na mestskom úrade. 

Auto sa samo pohlo

Počas hliadkovania a kontroly verejného poriadku v uliciach sídliska Klokočina hliadka mestskej polície na parkovisku obchodného domu spozorovala dve motorové vozidlá, ktoré boli do seba zakliesnené. Ani jeden z vodičov sa v blízkosti áut nenachádzal. Podľa stavu a pozície vozidiel sa dalo predpokladať, že vodič jedného z áut riadne nezabezpečil svoje vozidlo proti pohybu a to sa z parkovacieho miesta uvoľnilo, nabralo rýchlosť a narazilo do stojaceho vozidla. Mestskí policajti začali zisťovať totožnosť držiteľov oboch poškodených vozidiel, ale keďže sa v blízkosti nachádzali príslušníci PZ SR, tí si po informovaní o celej situácii prípad prevzali na doriešenie. 

Spadnutý strom ohrozil dopravu

V sobotu 23. januára v  popoludňajších hodinách príslušník operačného pracoviska mestskej polície prijal telefonický podnet občana o nebezpečne spadnutom strome na vozovke na Chalupkovej ulici. Vyslaní mestskí policajti miesto skontrolovali a keďže spadnutý strom tvoril prekážku v cestnej premávke a mohol sa stať príčinou dopravnej nehody, hliadka na miesto privolala hasičov, ktorí spadnutý strom rozpílili a komunikáciu spriechodnili.

Muž z Košíc v karanténe v Nitre

Štyridsaťštyriročný bezdomovec s posledným trvalým pobytom v Košiciach bol umiestnený  do povinnej karantény v ubytovni v Amfiteátri. Bezdomovec sa do ubytovacieho zariadenia dostavil v sprievode hliadky policajného zboru a bez problémov alebo negatívnych reakcií sa ubytoval.

Stratený doklad

V dopoludňajších hodinách v stredu 20. januára na útvar mestskej polície priniesla dvadsaťdvaročná žena občiansky preukaz, ktorý v ten deň našla pri obchodnom centre Mlyny na Štefánikovej triede. Po spísaní potrebných úradných záznamov hliadka mestskej polície odovzdala nájdený osobný doklad totožnosti nitrianskeho občana na príslušné oddelenie policajného zboru na Piaristickej ulici.

Dlhodobá pomoc s testovaním

Príslušníci mestskej polície sa aj tento víkend  zúčastnili realizácie celoplošného testovania na jednotlivých mobilných odberných miestach, kde zabezpečovali riadny priebeh testovania a dodržiavanie verejného poriadku.

 

(RO)

ilustračné foto: Adobe Stock

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022