Policajti riešili aj facky od exmanžela
24. júl 2019
Prinášame vybrané prípady mestskej polície z minulého týždňa

Prinášame vybrané prípady mestskej polície z minulého týždňa.

Napadol tínedžerov

Dvaja štrnásťroční chlapci oslovili policajtov s prosbou o pomoc. Uviedli, že ich pri Bille na Klokočine napadol starší muž. Mládež agresora identifikovala, šesťdesiatnik dostal za priestupok blokovú pokutu. 

Súboj psov

Na Klokočine riešili policajti bitku psov. Majiteľ väčšieho zvieraťa uviedol, že jeho pes je šteňa – a chcel sa s menším kamarátom iba pohrať. Za svoj prečin dostal muž pokutu s tým, že musí poškodenému oznamovateľovi doručiť veterinárnu správu o realizovaných povinných očkovaniach svojho psa.

Čierna skládka v Krškanoch

Mestskí policajti dostali oznam o čiernej skládke v Dolných Krškanoch. Na mieste sa nachádzalo množstvo plastových fliaš, rôznych kusov potrubí, betónových tvárnic, kobercov, odpadového železa, drevených dosiek a iného komunálneho odpadu. Po preskúmaní skládky našli policajti písomné dokumenty, patriace konkrétnej fyzickej osobe, ktorá odpad po upozornení po pár dňoch odstránila.

Predavačky našli peňaženku

Pracovníčky potravín na Klokočine našli peňaženku s dokladmi a finančnou hotovosťou viac ako tristo eur. S nálezom oboznámili mestskú políciu, zábudlivému majiteľovi hliadka stratené veci vrátila. 

Kradol potrubie

Na Klokočine mestskí policajti prichytili staršieho muža, berúceho časti železného potrubia. Zlodej na pokyn strážnikov ukradnuté predmety na pozemok poprenášal a poukladal na pôvodné miesto. Za priestupok ho hliadka doriešila blokovou pokutou.

Facky od exmanžela  

Strážnikov kontaktovala aj tridsaťosemročná žena, ktorá uviedla, že odišla z bytu v centre mesta, pretože ju napadol bývalý manžel. Žena odmietla lekárske ošetrenie i podanie trestného oznámenia, exmanžel dostal za prečin blokovú pokutu.

Chytila zlodeja

Policajti riešili i drobnú krádež vedľa urnového hája na Cintorínskej ulici. Podozrivý tridsiatnik zbavený svojprávnosti pokutu nedostal, pretože je zbavený svojprávnosti.

Opitá žena, mladík i sedemdesiatnik

Mestskí policajti riešili v rôznych lokalitách i problémy opilcov povaľujúcich sa po zemi. Konkrétne, 48-ročnej ženy pod amfiteátrom, 20-ročného mladíka na Klokočine i 72-ročného starčeka v centre mesta. „Podarené trio“ aj vďaka policajtom a v jednom prípade lekárom nemalo, „okrem opice,“ vážnejšie zdravotné problémy. 

Spracoval : Andrej Jančovič

Ilustračné foto: www. pixabay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022