Policajti asistovali pri odťahovaní vrakov z ulíc Nitry
17. september 2019
Mestskí strážnici riešili aj minulý týždeň zaujímavé prípady. Patrí medzi ne aj prípad strateného dievčatka

Mestskí strážnici riešili aj minulý týždeň zaujímavé prípady. Patrí medzi ne aj prípad strateného dievčatka.   

 

Nastúpila na nesprávny autobus

Dievčatko sa stratilo na ceste do školy, nasadlo totiž na nesprávny autobus. Nepríjemnú situáciu však vyriešilo správne, oslovilo ženu, ktorá kontaktovala mestských strážnikov. Žiačka sa napokon do školy s policajtmi dostala, hliadka mestskej polície ju zaviezla do základnej školy na Klokočine a odovzdala triednej učiteľke.  

Opil sa a uložil v kotolni

Zamestnanec kotolne na Klokočine oznámil hliadke polície, že našiel v priestoroch spomínaného objektu spiaceho opilca. Ten sa do kotolne  dostal cez otvorené okno. Privolaná hliadka štátnej polície muža odviezla na výsluch. Prípad je v riešení.

Dobitý na stanici

Mestskí policajti našli na autobusovej stanici muža so zraneniami na tvári a hlave. Ten tvrdil, že rany mu spôsobil spolubývajúci. Poškodený síce lekárske ošetrenie odmietol, trestné oznámenie ale na agresora podal. Aj preto na miesto činu prišla hliadka policajného zboru.    

Pomáhali pri odťahovaní vrakov

Hliadky mestskej polície asistovali aj pri odťahovaní dlhodobo stojacich vozidiel. Osem áut po odprataní uvoľnilo chýbajúce parkovacie miesta. 

Dezorientovaná starenka

Babka sa dezorientovane pohybovala na Chrenovej. Nepamätala si, kde býva, nakoniec sa zistilo, že je to Trieda Andreja Hlinku. V mieste bydliska strážnici vykonali pohovor so susedmi – a tiež – dostali kontakt na dcéru staršej ženy. Policajti ju informovali o starenkinom  „výlete.“

Mladíci fajčili marihuanu

Trávu si dali rovno v areáli školy Základnej školy na Benkovej ulici. Keďže vzniklo podozrenie z trestného činu, tínedžerov vypočula aj privolaná hliadka štátnej polície. 

Zabudli zavrieť autá

Vysoké teploty, zábudlivosť a nepozornosť. Inak by asi šoféri nezabudli zavrieť okná na svojich „štvorkolesových tátošoch.“ Policajti ich ale o spomínanej skutočnosti informovali – a aj na základe ich apelu, si majitelia vozidiel autá zabezpečili pred krádežami. 

Mapovali prácu známej dvojice

V priebehu hliadkovej činnosti policajti spozorovali dve osoby, ktoré „sa živia“ ako zlodeji peňaženiek a mobilov. Špecializujú sa najmä na podgurážených ľudí, pri ktorých majú ľahšiu prácu. V skorých ranných hodinách známa dvojica „pracovala“ na Štefánikovej triede. Kamerový systém spozoroval, že žena odhodila púzdro od mobilného telefónu, v ktorom sa nachádzal aj občiansky preukaz. Pre podozrenie z trestného činu krádeže, na miesto prišla hliadka PZ SR. Tá prevzala osoby na výsluch. Následne druhá hliadka mestskej polície na miesto priviezla aj poškodeného, ktorému odovzdala odcudzené veci.

Zvonila v cudzej bytovke

Strážnici predviedli ženu, ktorá zvonila v bytovke, kde ani nebývala. Keďže zvonila neustále a rušila ľudí, za svoje počínanie dostala na útvare mestskej polície pokutu.

 

Andrej Jančovič

Ilustračné foto: www.pixabay.com

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022