Pokračujú letné preventívne akcie policajného zboru
30. júl 2019
Ide o kampane Auto nie je výklad a Nezabudni na mňa v aute

Ide o kampane Auto nie je výklad a Nezabudni na mňa v aute.

Doklady, peňaženky, telefóny, tašky a ďalšie cenné veci netreba nechávať v aute. Priťahujú oči zlodejov. Tí, okrem ukradnutia cenných vecí, často a nenávratne poškodia aj motorové vozidlá.

Aj preto policajný zbor preventívne upozorňuje v kampani Auto nie je výklad vodičov (a to najmä pred obchodnými centrami a na kúpaliskách), aby si osobné veci radšej zobrali so sebou, či schovali na bezpečné miesto. „Aktivity sú realizované interaktívnymi rozhovormi, ale aj prostredníctvom  propagačných materiálov,“ doplnil policajný zbor na sociálnej sieti. 

A keďže tohtoročné horúčavy lámu storočné rekordy, prebieha aj druhá letná preventívna kampaň – Nezabudni na mňa v aute. Cieľom akcie je upozornenie rodičov na takzvaný Syndróm zabudnutého dieťaťa. Nitrou pred štyrmi rokmi otriasol prípad otca, ktorý zabudol svoju dvojročnú dcéru v rozhorúčenom aute. Dievčatko na následky prehriatia a po úplnom kolapse organizmu zomrelo. „Ak  dieťa ostane v aute, kde teplota môže na slnku vystúpiť aj nad päťdesiat stupňov,  následky bývajú často po pár minútach fatálne,“ upozorňujú odborníci.   

Andrej Jančovič

 foto: www.pixabay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022