Plánované sú viaceré uzávierky ciest v centre mesta
12. august 2020
Začnú 17. augusta, potrvajú až do 18. septembra

Začnú 17. augusta, potrvajú až do 18. septembra.

 

Vodiči aj chodci sa tak musia pripraviť na viaceré dopravné obmedzenia. Z dôvodu prípravných a stavebných prác bude čiastočne uzatvorená Štúrova ulica. Od 19. do 21. augusta sú na Štúrovej ulici naplánované práce s kanalizačnými prípojkami. „Od 28. augusta do 1. septembra sa Štúrova ulica opäť v určitých úsekoch čiastočne uzatvorí, nakoľko sa bude robiť finalizácia prác na ceste,“ uviedol Marián Vilček zo spoločnosti, ktorá koordinuje výstavbu polyfunkčného objektu Tabáň.

Čo sa týka uzávierok ďalších komunikácií – od 28. augusta do 1. septembra bude dvadsaťpäť metrov od začiatku ulice úplne uzatvorený Palánok, kde sú naplánované značné obmedzenia. „Medzi najväčší zásah do organizácií peších trás bude určite patriť uzávierka priechodu pre chodcov medzi ulicami Palánok a Cintorínska, ktorá  by mala trvať približne dva týždne. Palánok bude následne po úplnej uzávere ďalej čiastočne uzatvorený v termíne od 1. do 18.septembra,“ spresnil odbor dopravy z nitrianskej radnice.

Od 19. augusta do 18.septembra budú dopravné obmedzenia v rôznych etapách aj na Piaristickej ulici. Od 19.augusta do 21. augusta sa budú robiť kanalizačné prípojky, dopravné obmedzenia budú  pokračovať aj od 1. do 18. septembra.

Práce budú aj na Cintorínskej ulici, ktorá bude čiastočne uzatvorená od 17. do 23. augusta. Dôvodom obmedzení je realizácia prác na vodovode.  

Mesto Nitra prosí verejnosť o trpezlivosť pri uvedených dopravných obmedzeniach. ?Prosíme všetkých účastníkov cestnej dopravy, aby rešpektovali organizáciu dopravy zrealizovanú dočasným dopravným, značením a dopravným zariadením ,“  povedal Matúš Maruniak, ktorý je dočasne poverený výkonom funkcie vedúceho odboru dopravy.

 

Andrej Jančovič, ilustračné foto: autor


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022