Plamene nad kostolom na Borine
24. január 2020
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície.

 

Poškodený stĺpik v centre mesta

Na Štefánikovej triede riešili policajti poškodenie stĺpika na  súkromnom parkovisku. Oznamovateľ policajtom uviedol, že trestný čin má nahratý na úložnom disku kamerového systému. Keďže vandalský čin  sa vyčíslil až nad 266 eur, mestskí policajti oznamovateľovi odporučili, aby sa s predmetným dôkazným materiálom obrátil na príslušníkov policajného zboru.

Spor o parfém na autobusovej stanici

Hliadka preverila aj oznam o incidente na autobusovej stanici. Po príchode na miesto policajtov  čakala oznamovateľka. Tá uviedla, že sa pri nej zastavila neznáma žena, ktorá jej do tašky dala parfém a tiež chcela rozmeniť peniaze. Po vytiahnutí hotovosti jej podozrivá vzala desať eur s tým, že to je za parfém, ktorý jej dala.

Poškodená ale nezaváhala a okamžite volala mestskú políciu. Po tomto momente jej podozrivá hodila bankovku späť a ušla.   

Plamene nad kostolom na Klokočine 

Hliadka mestskej polície počas kontroly spozorovala hustý dym nad kostolom na Klokočine. Plamene na Borine pochádzali z ohňa, ktoré si podozrivý založil za účelom spálenia umelej izolácie na kábloch. Takto očistené ich chcel odovzdať v zberných surovinách. Bezdomovec po výzve policajtov oheň uhasil a miesto dal v rámci možností do pôvodného stavu. Prípad sa sfinalizoval v zmysle priestupkového zákona. Hliadka zotrvala na mieste do času, keď už nehrozilo vznietenie ohniska.  

Bitka pred Lipou

Vo večerných hodinách hliadka mestskej polície riešila aj bitku  „pri večierke pri Lipe,“ kde k úrazu prišiel bezdomovec. Na „mieste činu“ ležal 24-ročný muž a nad ním sa skláňal útočník, ktorý mu spôsobil rozmanité tržné rany na tvári. Dôvodom bitky sa stali urážky matky 19-ročného mládenca. Privolaní príslušníci policajného zboru  po vypočutí poškodeného bezdomovca a zistení, že odmieta podať trestné oznámenie, uviedli, že skutok nie je trestným činom a jedná sa iba o priestupok. Aj preto útočník z Janíkoviec dostal iba blokovú pokutu.

Obťažovali pred obchodným centrom  

Na parkovisku pred OC MAX riešili mestskí policajti prípad žobrajúcich detí. Vyslaná hliadka na mieste našla dvoch maloletých chlapcov, ktorí na parkovisku obťažujúcim spôsobom žobrali peniaze od návštevníkov centra. Ohrozovali nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Maloletí sa predviedli na útvar mestskej polície za účelom zistenia ich totožnosti a následne prišla i sociálna kurátorka. Deti hliadka odovzdala ich zákonným zástupcom.  

Mládež popíjala pri Rolfesovej bani

V poobedných hodinách mestskí policajti preverili oznam, že pri Rolfesovej bani je hlučná skupinka mladých ľudí, ktorí popíjajú. Hliadka mestskej polície na mieste činu zistila, že mládež pije tvrdý alkohol. Dve z troch osôb javili známky požitia alkoholu. Všetky maloleté osoby boli predvedené na útvar mestskej polície. Štrnásťročné dievča sa k požitiu alkoholu priznalo, vykonaná dychová skúška ukázala výsledok 1,35 promile. Neskôr pre ňu prišla jej matka. K pitiu vodky sa priznal aj štrnásťročný chlapec, ktorý nafúkal 1,25 promile. Aj pre neho prišiel otec. Po vykonanej dychovej skúške s negatívnym výsledkom sa príslušníci presvedčili, že trinásťročné maloleté dievča z Nitry alkohol neužilo. Mestskí policajti privolali na útvar mestskej polície aj jej matku, tá si ju neskôr v poriadku prevzala.

Nechal si otvorené okná na aute

Policajti riešili v ranných hodinách otvorené auto  na Štefánikovej triede. Keďže majiteľ auta ihneď po výzve polície prišiel, nič sa mu z motorového vozidla nestratilo.  

 

Andrej Jančovič

foto: www.pixabay.com 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022