Pieskoviská a vonkajšie ihriská mimo areálov škôl zatiaľ neotvoríme
13. máj 2020
Otvoreniu ihrísk má predchádzať každodenná dezinfekcia. Iba jedno ihrisko zaberie dve hodiny – pre mesto je preto nereálne zvládnuť to

Otvoreniu ihrísk má predchádzať každodenná dezinfekcia. Iba jedno ihrisko zaberie dve hodiny – pre mesto je preto nereálne zvládnuť to.

Detské ihriská je povolené otvoriť len za prísných hygienických podmienok. Ihrísk a pieskovísk  sú v Nitre desiatky a nie je stopercentná istota, že sa ich podarí všetky včas vyčistiť.

„Mesto Nitra nedokáže dané podmienky – ako napríklad každodennú dezinfekciu hracích prvkov –  splniť, takže sme nemohli pristúpiť k otvoreniu ani niektorých detských ihrísk. Máme pripravený zoznam kľúčových detských ihrísk, ktoré sme uvažovali otvoriť, ale každodenná dezinfekcia vzhľadom na počet a veľkosť hracích prvkov by len u jedného detského ihriska trvala približne dve hodiny. Mesto musí vykonávať dezinfekciu aj iných zariadení, čo je časovo aj personálne a technicky ťažko zvládnuteľné,“ informoval Pavol Jakubčin, vedúci Odboru komunálnych činností na Mestskom úrade v Nitre.

Stále tak platí, že otvorené budú zatiaľ len vonkajšie ihriská v základných školách, ktorých sprístupnenie minulý týždeň schválil Krízový štáb Nitry. Aj na športoviskách, ktoré sú verejnosti k dispozícii ale stále platia už zaužívané hygienické pravidlá –  dvojmetrové odstupy, nosenie rúšok či používanie dezifekčných  prostriedkov.

A ktoré športoviská sú ešte zatvorené? „Stále platí zákaz v telocvičniach, prírodných a umelých kúpaliskách či welness centrách, vrátane bazénov,“ informovala radnica.

 

Andrej Jančovič, Tomáš Holúbek

foto: web


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022