Partnerstvo pre budúcnosť
22. október 2021
Študenti z Golianovského gymnázia hľadali riešenia problémov, ktoré trápi mesto

Študenti z Golianovského gymnázia hľadali riešenia problémov, ktoré trápi mesto. 

 

Mesto Nitra sa snaží podporovať všetky mládežnícke projekty, ktoré sa snažia aktivovať mladých ľudí na riešení vecí verejných.

V rámci projektu Erasmus+ (Kľúčová akcia 3) – Európsky dialóg s mládežou, ktorý organizovala MVO SIEDAS v spolupráci s Nitrianskou krajskou radou mládeže, mestom Nitra  a Gymnáziom na Golianovej ulici v Nitre sa uskutočnilo viacero zaujímavých aktivít.

Študenti z Golianového gymnázia, pracovali v troch skupinách, kde sa snažili nadefinovať problémy mesta, ktoré ich najviac trápia a hľadať k ním riešenia.

Vyvrcholením projektu bol aktívny dialóg mladých ľudí so zástupcami mesta a kraja na témy, ako je oživenie pešej zóny, úprava webovej stránky mesta a zazelenie terás DAB v Nitre.

Priama participácia mladých ľudí na riešení spoločných problémov mesta neskončí len diskusiou, mala by pokračovať spracovaním jednoduchých projektov, ktorými sa môžu uchádzať mladí ľudia o dotácie z mesta, kraja a Nitrianskej komunitnej nadácie.

Zvýšenie povedomia mladých ľudí o možnostiach ich participácie na riešení spoločenských problémov ich pripraví nie len na to, ako riadiť mládežnícku politiku, ale i na aktívne občianstvo.

 

Fotografie:

Stretnutie študentov Gymnázia na Golianovej ulici s riaditeľom DAB v Nitre Jaroslavom Dóczym, PhD.

Stretnutie študentov Gymnázia na Golianovej ulici so zástupcom primátora mesta Nitry Danielom Balkom


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022