Otužilci sa zaslúžili o zápis do Knihy slovenských rekordov
16. január 2017
Mestský park s jazerom Veľká Hangócka v nedeľu 15. januára napoludnie obliehali stovky Nitranov, aby mohli na vlastné oči vidieť otužilcov z celého Slovenska

Mestský park s jazerom Veľká Hangócka v nedeľu 15. januára napoludnie obliehali stovky Nitranov, aby mohli na vlastné oči vidieť otužilcov z celého Slovenska, ako sa ponoria do studenej vody, ktorú museli vyslobodiť z ľadového zovretia. Sto ton ľadu vysekaného a uloženého po stranách vytvorilo úžasnú scenériu podujatia.  

Na 7. ročník celoslovenského zrazu otužilcov prišlo do Nitry 267 otužilcov z 30 slovenských klubov. Privítal ich primátor Nitry Jozef Dvonč. Organizátor Marek Pozdech z Občianskeho združenia Ľadové medvede spod Zobora avizoval prekonanie rekordu z minulého roka, kedy sa do studenej vody ponorilo až 284 otužilcov. Aj keď sa vlaňajší rekord prekonať nepodarilo, Igor Svítok z agentúry Slovenské rekordy vypísal certifikát o vytvorení slovenského rekordu.

Súčasťou zrazu bola aj finančná zbierka pre chorú Sabinku zo Starej Turej, ktorá peniaze potrebuje na finančne náročnú liečbu, nepreplácanú zdravotnou poisťovňou. Podujatie zorganizovalo OZ Ľadové medvede spod Zobora spolu s Mestom Nitra a Slovenským rybárskym zväzom v Nitre. (SY)

 

K foto

Do studenej vody sa ponorilo 267 otužilcov z 30 slovenských klubov.

 

K foto:

Účastníkov 7. zrazu otužilcov privítal primátor Nitry Jozef Dvonč spolu s organizátorom Marekom Pozdechom. 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022