Oslavy Dňa boja za slobodu a demokraciu
18. november 2015
       V Obradnej sieni mesta Nitry sa pri príležitosti štátneho sviatku 17. novembra - Dňa boja za slobodu a demokraciu a Medzinárodného dňa študentstva sa uskutočnilo spomienkové zhromaždenie.

V Obradnej sieni mesta Nitry sa pri príležitosti štátneho sviatku 17. novembra – Dňa boja za slobodu a demokraciu a Medzinárodného dňa študentstva sa uskutočnilo spomienkové zhromaždenie. Zúčastnili sa na ňom primátor Nitry Jozef Dvonč, predseda NSK Milan Belica, viceprimátor Nitry Ján Vančo, poslankyne mestského zastupiteľstva Renáta Kolenčíková, Lívia Šumichrastová a Janka Buršáková, Politickí väzni, členovia Zväzu protikomunistického odboja a Konfederácie politických väzňov, študenti nitrianskych univerzít a občania.

Na podujatí odzneli príhovory primátora Nitry Jozefa Dvonča, prorektorky SPU pre informatizáciu a rozvoj univerzity Roberty Štěpánkovej, prorektorky UKF pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci Miroslavy Líškovej, čestného predsedu Zväzu protikomunistického odboja Pavla Lava, zástupcu Konfederácie politických väzňov Slovenska Ondreja Fronca,zástupkyne Študentského parlamentu UKF Kristíny Candrákovej a ďalších.

Spomienkovú slávnosť spestrilo vystúpenie hudobníkov z Univerzitného pastoračného centra UKF Nitra. Súčasťou podujatia bolo kladenie vencov k Pamätníku protikomunistického odboja pred budovou MsÚ v Nitre a sviečkový pochod k pamätnej tabuli venovanej udalostiam roku 1989 na pešej zóne. Oslavy zavŕšila svätá omša v Kostole svätého Ladislava. (SY)

Text pod fotografiu: K prítomným sa prihovoril nitriansky primátor Jozef Dvonč.

Text pod fotografiu: Veniec k Pamätníku protikomunistického odboja pred budovou MsÚ v Nitre položili nitriansky primátor Jozef Dvonč, predseda NSK Milan Belica a zástupca primátora Ján Vančo.

Foto: autorka


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022