Oprava Univerzitného mosta začne naplno koncom mája
5. apríl 2019
Rekonštrukcia mosta v dezolátnom stave, ktorý spája centrum Nitry s Chrenovou, potrvá najmenej pol roka a vyžiada si nevídané dopravné obmedzenia

Rekonštrukcia mosta v dezolátnom stave, ktorý spája centrum Nitry s Chrenovou, potrvá najmenej pol roka a vyžiada si nevídané dopravné obmedzenia.

NITRA. Zásadná oprava Univerzitného mosta za vyše 2,2 milióna eur naplno začne už koncom mája. Mesto o tom informoval  zástupca spoločnosti Strabag, ktorá je zhotoviteľom diela.

Slovenská správa ciest dala ešte v marci stavenisko do rúk zhotoviteľa. Podľa zistení zhotoviteľa je most v takom zúfalom stave, že vymeniť sa na ňom bude musieť úplne všetko – vrátane ložísk. To si vyžiada nadvihnutie mosta, počas neho musia most uzavrieť najmenej na 24 hodín. Rovnako ho na jeden celý deň uzavrú počas jeho opätovného umiestnenia na nové ložiská.

Most bude teda kompletne uzavretý na dva po sebe nenadväzujúce dni. Cieľom mesta je dosiahnuť, aby išlo o víkendové dni, kedy je doprava v krajskom meste pokojnejšia. Presné termíny celkovej uzávierky zhotoviteľ stavby zatiaľ neoznámil. Mesto Nitra bude ich upresnenie žiadať na najbližšom pracovnom stretnutí, ktoré sa uskutoční na budúci týždeň.

Potom most uzavrú tak, aby vždy ostala jedná strana s dvoma pruhmi prejazdná.

Kompletná oprava Univerzitného mosta si vyžiada mimoriadne opatrenia a zasiahne hlavne dopravu v meste Nitra.

Momentálne preto prebiehajú rokovania medzi správou ciest, mestom, zhotoviteľom stavby, okresným úradom a dopravným inšpektorátom. Rokovania majú okrem termínov čiastočnej a úplnej uzávierky vyjasniť aj odklonenie dopravy, vyriešiť presun chodcov po moste či určiť,  aké dočasné dopravné značky budú rozmiestnené po obchádzkových trasách. 

 

Tomáš Holúbek, hovorca Nitry

FOTO: Roman Oravec

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022