Oprava mosta priniesla zmeny aj v autobusovej doprave
30. august 2019
Rekonštrukcia potrvá do konca decembra

Rekonštrukcia potrvá do konca decembra.

 

Poslednú augustovú stredu začala avizovaná oprava Univerzitného mosta. Okrem zmien v osobnej doprave sú obmedzenia aj v trasách niektorých liniek mestskej autobusovej dopravy. „Aj z tohto dôvodu je možné, že môžu vzniknú prípadné meškania spojov,“ upozorňuje cestujúcu verejnosť dopravca Arriva.

Prinášame zmeny, ktoré sú najmä pri autobusových spojoch jazdiacich cez centrum mesta, v lokalite pri Univerzitnom moste. Ak pôjdete 2, 4 a 23 na Zobor, do Dražoviec, či Priemyselného parku Sever, nepocítite žiadne zmeny, k dispozícii máte tiež všetky zastávky. Opačným smerom do centra mesta je obchádzka po nábreží, s vynechaním zastávok Andreja Hlinku, Centro a univerzity.

Cestujúci v autobusových linkách 8, 12, 13, 14, 15, 19, 25 a 32, ktorí cestujú na Chrenovú, do Janíkoviec a na Zobor môžu využiť všetky zastávky, obmedzenia nie sú žiadne. Do centra, ale áno, náhradná trasa vedie po nábreží. Zastávky Andreja Hlinku a Centro sú momentálne nahradené tou, ktorá je pri Sociálnej poisťovni – na ulici Boženy Slančíkovej.

Obľúbený cyklobus – C35 jazdí do Mestského parku na Sihoti a na Zobor bez zmien, so všetkými nástupnými zastávkami. Ak pôjdete Zobora naspäť do mesta, klasická obchádzková trasa je určená po nábreží, s vynechaním zastávok Andreja Hlinku, Centro a univerzity. „Čo sa týka liniek prímestskej dopravy, smer z Nitry je bez zmien, do Nitry musia autobusy tiež absolvovať obchádzku po nábreží,“ dodáva dopravca.

 

Andrej Jančovič

infografika: www.arriva.sk


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022