Olympiáda seniorov
7. jún 2016
V Nitre sa koncom minulého týždňa uskutočnila medzinárodná olympiáda seniorov

V Nitre sa koncom minulého týždňa uskutočnila medzinárodná olympiáda seniorov. Mesto Nitra na slávnostnom otvorení zastupovali a seniorom veľa úspechom popriali zástupca primátora Ján Vančo i poslankyne a poslanci mestského zastupiteľstva – Renáta Kolenčíková, Lívia Šumichrastová, Pavel Varga a Ján Greššo.

Podujatie sa mohlo opätovne zorganizovať iba preto, že nitrianska jednota dôchodcov a Mesto Nitra vyvinuli aktivity smerujúce k tomu, aby sa seniorský športový sviatok vydaril, čo sa aj podarilo. Seniori z Nitry i  kraja, ale aj partnerského mesta Vesprém súťažili v rozmanitých disciplínach, ktorými boli malý futbal, plávanie, stolný tenis, atletika, či streľba zo vzduchovky.

 

Všetkým súťažiacim patrí obdiv, nakoľko i v horúcom počasí podali na atletickom ovále,  plaveckom bazéne a na palubovke výkony, za ktoré by sa nehanbili ani mladší športovci.

FOTO: Všetkých účastníkov olympiády i vzácnych hostí privítali predsedníčka JDS Nitra Oľga Csákayová a Ján Vančo, na snímke sú aj ďalší hostia.  (j)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022