Okúpte sa na kúpalisku pod Nitrianskym hradom
13. august 2020
Množstvo obyvateľov Nitry plánovalo letnú dovolenku pri mori. Realisti radšej dovolenky stornovali a vybrali sa relaxovať na mestské kúpalisko na Sihoti

Množstvo obyvateľov Nitry plánovalo letnú dovolenku pri mori. Realisti radšej dovolenky stornovali a vybrali sa relaxovať na mestské kúpalisko na Sihoti.

 

V horúcich letných dňoch môžu obyvatelia a návštevníci Nitry navštíviť letné kúpalisko, ktoré sa nachádza na začiatku mestského parku. Okrem množstva zábavy a „vodného vyžitia“ ponúka aj prekrásny výhľad na Nitriansky hrad týčiaci sa nad bazénmi.

Ortuť teplomera oscilovala nad tridsiatkou. Ku kúpalisku sa od rána hrnuli skupinky ľudí aj jednotlivci. Trpezlivo vyčkávali v rade pred pokladnicou.

„Ponáhľame sa sem hneď ráno, aby sme si našli lepšie miesto niekde v tieni. Plánujeme tu byť celý deň. Chlapci by  doma zdiveli a tu sa môžu na tobogane aj v bazénoch vyblázniť,“ zdôverila sa nám Anka, vedľa ktorej netrpezlivo poskakovali jej dvaja vnuci.  

„Je pravda, že sme mali kúpenú dovolenku v Egypte, ale prebukovali nám ju na budúci rok. Zostali sme doma – v bezpečí. Koronavírus netreba pokúšať. Chodíme na jednodňové výlety do okolia, boli sme v Podhájskej, tento týždeň chodíme na naše kúpalisko,“ rozhovoril sa pred nami otec štvorčlennej rodinky stojacej na samom konci kľukatého radu pred pokladnicou do mestského kúpaliska.

„Aj nám sa tu veľmi páči. Sme tu spokojní, je tu pekne, chodíme sem každý rok, aj deťom sa tu páči,“ povedala nám Klaudia.  

Nitra nemá šťastie na termálnu vodu. Niekoľkými vrtmi hľadali prípadné ložiská, no nenašli ani kvapku. Termálna voda Nitranom chýba. Predsa len sú dnes ľudia trošku viac fajnovejší a uprednostňujú komfort. Radšej si priplatia na vstupnom, než by sa mali kúpať v studenej vode. No aj keď si to niektorí myslia, voda v bazénoch nie je úplne studená. „V dvoch bazénoch je už takmer desať rokov voda vyhrievaná na 26°C, v detskom bazéne je od tejto sezóny – po inštalácii tepelného čerpadla – voda zohrievaná na 28°C,“ povedal Miloš Dovičovič zo Službytu, ktorý má kúpalisko v správe.

Starostlivo upravená zeleň poslúži na leňošenie, koruny stromov ponúkajú počas augustových horúčav príjemný chládok. V areáli kúpaliska si prídu na svoje aj športovo založení návštevníci, ktorí si môžu energiu vybiť napríklad na beachvolejbalových ihriskách, či na rekreačnom ihrisku. Deti sa zas môžu do sýtosti vyblázniť nielen vo vyhrievanom detskom bazéne, ale aj na detskom ihrisku s pieskoviskom, preliezačkami a obľúbenou pirátskou loďou.

„Stále je dosť takých návštevníkov, ktorým sa tu páči a prichádzajú sem aj každý deň. Niektorých poznám osobne, pravidelne si u mňa kupujú niečo pod zjedenie,“ hovorí slečna v bufete.

Návštevníci si nové bufety pochvaľujú. V ponuke sú rôzne pochúťky ako napríklad strapačky, halušky, šúlance, či pravé belgické hranolky. Na výber majú aj z tzv.  „kúpaliskovej klasiky“ ako sú hotdogy, langoše, hamburgery, či  cigánska. K atraktívnym pochúťkam patrí tohto roku havajská kuchyňa so špecialitami z rýb a morských živočíchov. Tí najnáročnejší stravníci si môžu pri vode pochutnať i na takých kulinárskych špecialitách ako je sushi alebo losos.

 

Ľudmila Synaková

Foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022