O prístupnosti Nitry budú hovoriť na júnovej konferencii
31. máj 2019
Župný dom privíta 18. júna konferenciu - Prístupnosť mesta Nitry alebo “ako byť absolútne IN vo veľkom meste“

Župný dom privíta  18. júna  konferenciu  –  Prístupnosť mesta  Nitry alebo “ako byť absolútne IN vo veľkom meste“. 

 

V úvode zaznejú príhovory  primátora Mareka  Hattasa  a predsedu Únie nevidiacich a slabozrakých Branislava Mamojku.  Program  bude pokračovať  prezentáciou  sociálnej politiky Nitry – aj  s víziou do ďalších rokov.  Predstaví  ich krajská a mestská poslankyňa Anna Šmehilová, ktorá je zároveň predsedníčkou sociálnej komisie.

Informácie o činnosti odboru sociálnych služieb mestského úradu za posledné roky uvedie vedúca  odboru Naďa Šimová. Projekt prístupnosti mesta Nitry pre všetkých  priblížia odborné pracovníčky mestského úradu a únie nevidiacich.  Treba však zdôrazniť, že bezbariérovosť je v meste pod Zoborom riešená dlhodobo a koncepčne. „Nejde iba o stavebné úpravy verejných budov, chodníkov a ciest pre ľudí so zdravotnými problémami, pre rodičov s kočíkmi či pre turistov s nadrozmernou batožinou, ale aj o sprístupnenie web stránky pre slabozrakých a nevidiacich alebo o načítanie kultúrnych oznamov zo citylightov mesta,“ spresňuje  hovorca Tomáš Holúbek. 

V panelovej diskusii sa v ďalšom programe konferencii o svoje skúsenosti s „búraním bariér“  podelí  nielen Marek Hattas, ale aj ďalší  zástupcovia samospráv zo Slovenska. Organizátormi konferencie sú  okrem mesta Nitra aj Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti a Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

Účastníkov konferencie prosíme o registráciu cez registračný formulár/konferencia Prístupnosť pre všetkých

 

(J)

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022