Nový kultúrny dom na Zobore
2. november 2015
V pondelok 26. októbra sa uskutočnilo slávnostné otvorenie zrekonštruovanej budovy bývalej ZŠ na Svätourbanskej ulici na Zobore v Nitre, ktorá bude plniť funkciu kultúrneho domu v tejto mestskej časti.

V pondelok 26. októbra sa uskutočnilo slávnostné otvorenie zrekonštruovanej budovy bývalej ZŠ na Svätourbanskej ulici na Zobore v Nitre, ktorá bude plniť funkciu kultúrneho domu v tejto mestskej časti. Na slávnostnom otvorení sa zúčastnil primátor Nitry Jozef Dvonč, predseda NSK Milan Belica, zástupca primátora Ján Vančo, poslanci mestského zastupiteľstva a ďalší. Po slávnostnom prestrihnutí pásky a príhovore primátora Jozefa Dvonča, kňaz zoborskej farnosti Milan Polák tento kultúrny stánok posvätil. Pôvodná budova bývalej ZŠ pochádza z roku 1911, no od roku 1962 však už neslúžila svojmu účelu a bola využívaná niekoľkými dobrovoľnými organizáciami na stretávanie členov a taktiež ako skladové priestory. Rekonštrukčné práce trvali deväť mesiacov. Celkové náklady na rekonštrukciu a prístavbu predstavujú viac ako 1 230 085 eur. Zhotoviteľom diela je Nitrianska investičná, s. r. o. Nitra, subdodávateľom bola firma MEGASPOL, s.r.o. Nitra. Spolu s prístavbou, veľkou sálou, sa môže využívať na organizovanie rôznych kultúrno-spoločenských a osvetových podujatí a zároveň bude miestom na stretávanie sa Zoborčanov, členov rozličných záujmových či spoločenských organizácií. Na prízemí sa nachádzajú klubové miestnosti, spoločenská miestnosť, kuchynky a toalety. Zmodernizovaný a zatraktívnený je aj dvor, kde vybudovali prístrešok a parkovacie miesta pre automobily. Text a foto: (SY)

K foto: Pásku slávnostne prestrihol nitriansky primátor Jozef Dvonč.

K foto: Na slávnostnom otvorení sa zúčastnil predseda NSK M. Belica, primátor J. Dvonč a viacerí nitrianski mestskí poslanci.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022