Nové auto pre nitrianskych dobrovoľných požiarnikov
7. október 2019
Teší sa z neho dobrovoľný hasičský zbor Nitra Pribina

Teší sa z neho dobrovoľný hasičský zbor Nitra Pribina.

 

Autá postupne preberajú dobrovoľné hasičské zbory po celej krajine. Celkovo ich bude odovzdaných 365. Jedno dostali aj hasiči zo zboru Nitra Pribina. Druhý nitriansky dobrovoľnícky hasičský zbor, ktorý vznikol len tento rok, tak má okrem 3500 eur od radnice aj dupľu od ministerstva vnútra, ktorou je novučičké hasičské auto Iveco Daily.

Pomoc je to iste veľká, nakoľko dobrovoľní hasiči plánujú pomáhať pri rozmanitých prírodných pohromách a haváriách. Ich hlavným  cieľom je záchrana životov a zníženie škôd na majetku a pomoc profesionálnym požiarnikom. Keďže sú priamo v meste, či obci, dokážu do niekoľkých minút pomáhať svojim susedom, kým na miesto dorazia profesionálne jednotky. Často držia profesionálnym hasičom chrbát. Ich snaha je obrovská a sú veľmi potrební. Na ich dôležitú prácu nesmieme zabúdať,“ vyzdvihla prácu dobrovoľných hasičov ministerka vnútra Denisa Saková.

Potrebnosť dobrovoľných hasičov zdôraznil aj nitriansky primátor Marek Hattas: „Bolo to ťažké rozhodovanie, som rád, že svojim pohľadom prispel aj poslanec Peter Bakay a nakoniec sa nám podarilo presvedčiť poslancov mestského zastupiteľstva o tom, že v Nitre sa uživia aj dva dobrovoľné hasičské zbory. Pre bezpečnosť občanov mesta je dobré, že ich máme dva.“

Pred odovzdávaním nových hasičských áut sa uskutočnila aj medzinárodná súťaž hasičov vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel. Vyhrali hasiči z českého mesta Svitavy, druhí skončili nitrianski požiarnici a tretie miesto brali topoľčianski záchranári.

 

Andrej Jančovič

foto: mobil, autor


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022