Nová kniha o Nitre s hádankou
3. júl 2017
Nitrianskym bestsellerem nazval ktorýsi z čitateľov obrazovo - textovú publikáciu Nitra – Ako si ťa pamätáme

Nová kniha o Nitre s hádankou

Predpreaj v NISYSE

Tlačová správa 29.6.2017

 

 

Nitrianskym bestsellerem nazval ktorýsi z čitateľov obrazovo – textovú publikáciu

Nitra – Ako si ťa pamätáme. Toto knižné dielo je populárne možno preto, že ho píšu rodáci a obyvatelia o sebe a o svojom milovanom meste. Čitatelia sa už tešia na druhý diel, ktorý už avizoval aj bulletin Nitra, milá Nitra 2017. Okrem iných podujatí sa v ňom píše, že prezentácia nového dielu Nitra – Ako si ťa pamätáme 2 bude v rámci Pribinových a Cyrilometodských slávností 4. júla 2017 o 16:00 hod v Synagóge v Nitre.

Pred týmto slávnostným uvedením knihy sa v tichosti a bez prítomností médií uskutočnila akási predpremiéra. Zostavovateľ a editor knihy Vladimír Bárta ju predstavil svojim spolužiakom z VŠP, ktorí sa po 54.rokoch stretli 22.júna v penzióne PKO. Pri tejto milej spoločenskej príležitosti spoluautor knihy exprimátor Vladimír Libant bývalým nitrianskym vysokoškolákom porozprával o dnešnej Nitre. Po tejto „tichej predpremiére“ sa v pondelok 26.6. začal predpredaj novej knihy v mestskej informačnej kancelárii NISYS. Nakoľko publikácia vyšla s podporou mesta, vydavateľstvo AB ART press umožňuje občanom mesta aby si knihu kúpili za zvýhodnenú predpredajovú cenu práve v mestskej kancelárii. Do ostatných knihkupectiev sa kniha Nitra – Ako si ťa pamätáme 2 dostane až neskôr.

Pre čitateľov pripravilo vydavateľstvo malú hádanku.

Na obálke novej knihy sú svojimi rodičmi v starovekých detských kočíkoch dve utešené bábätká. Z týchto dvoch bratov vyrástli významné osobnosti nielen v rámci Nitry, ale aj celého Slovenska. Kto z čitateľov tejto knihy uhádne a ako prvý napíše ich mená na náš email: mb@abartpress.sk ten od vydavateľstva pri predstavovaní knihy, 4. júla v Synagóge, dostane ako dar nielen túto publikáciu, ale ako bonus aj ďalšiu peknú knihu o Slovensku.

 

(MBA)

 

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022