Nitrianski šípkari sú slovenskými majstrami
8. júl 2020
Vo štvrťfinále zdolali Zlaté Moravce, v dramatickom semifinálovom dueli aj domáce Brezno

Vo štvrťfinále zdolali Zlaté Moravce, v dramatickom semifinálovom dueli aj domáce Brezno.

Aj preto si vo finále mohli borci z Dart clubu Nitra zahrať o titul s obhajcom z Košíc. A že to „východniari“ s nitrianskymi šípkarmi nebudú mať ľahké, potvrdil aj finálový zápas. Samotné finálové zápolenie bolo mimoriadne vyrovnané a tesné, hráči sa doťahovali o každý bod. O prvom titule pre Dart club Nitra napokon rozhodla tretia štvrtina, v ktorej Nitrania súpera z Košíc doslova  rozdrvili. „Naša túžba po víťazstve však bola väčšia, silnejšia, vysnená. A predstavte si, tretiu štvrtinu sme vyhrali 4:0 a viedli sme už 9:5, “ konštatoval Jaroslav Oprala na oficiálnom webe Dart clubu Nitra.

Po tomto momente chýbalo šípkarom spod Zobora k majstrovskému triumfu už iba jedno víťazstvo. Rozhodujúci desiaty, víťazný  bod zabezpečil Jaroslav Mareček, ktorý zavŕšil finále perfektným a vôbec nie jednoduchým hodom – „dvojitou päťkou,“ ktorá vyniesla nitrianskych športovcov na tohtoročný slovenský „šípkárský Olymp.“

Redakčne spracoval: Andrej Jančovič