Nitrianske kultúrne leto ukončí Campana fest
9. september 2019
Nitra sa stane hlavným mestom samby

Nitra sa stane hlavným mestom samby.

 

Záver Nitrianskeho kultúrneho leta bude v sobotu 14. septembra patriť multižánrovému projektu Campana fest. Toto podujatie oslávi ďalšie roky pôsobenia Campana Batucada, ale svojou energiou a farbami oživí pešiu zónu.

Nitra stane hlavným mestom samby s pestrým hudobným programom, sprievodnými aktivitami pre deti, alegorickým sprievodom, koncertmi známych slovenských skupín, workshopmi pre verejnosť, ale aj autogramiádou slovenských olympijských víťazov v rýchlostnej chôdzi.

Organizátori všetkých srdečne pozývajú na Svätoplukovo námestie osláviť 11. narodeniny Campana Batucada. „Na našich cestách svetom sme spoznali množstvo úžasných a nadaných ľudí. Práve preto sme sa rozhodli podeliť sa s vami o to, čo pre nás bubnovanie vlastne znamená,“ hovorí  zakladateľ Prvej školy samby a líder bubnovej show Campana Batucada Igor Holka. Do Nitry pozval svojich dlhoročných priateľov – hudobníkov a umelcov, ktorí  ovládnu nitrianske námestie a pešiu zónu pestrým programom. Z Brazílie, USA a Francúzka priletia hudobníci svetového formátu – Lizandra Durarte Dos Anjos, tanečníčka, ktorá bola v Bloco afro Malê Debalê v roku 2015 korunovaná za čiernu princeznú karnevalu.

V rámci Campana festu budú mať možnosť účastníci zažiť jej nekonečný úsmev a obrovskú energiu na bezplatnom tanečnom workshope. Svetové mená brazílskych perkusií  Mestre Mario Pam (Brasil), Dendê Macêdo a Patinho Axé sa o svoje skúsenosti podelia na profesionálnom samba workshope. „Nie je na planéte bubeníka, ktorý interpretuje rytmy z bubeníckeho srdca Brazílie Salvadoru da Bahia, aby nepoznal meno Mestre Mario Pam zo svetovo známej skupiny / bloco afro Ilê Aiyê,“ hovorí Igor Holka. Všetci sa spoločne stretnú na jednom pódiu, kde si v rámci hlavného programu zahrajú s Campana Batucada. Dendê Macêdo, ktorý už bol šesťkrát hosťom bubeníckej skupiny z Nitry, tentokrát priletí z Filadelfie len kvôli festivalu.

Pešia zóna zaburáca v rytmoch bubnov Campana Batucada a jej priateľov. Hudobníci, tanečníci, športovci, rekordne dlhá limuzína RAI, pouliční umelci, ale aj nitrianska verejnosť odštartujú na ulici pri obchodom dome Tesco, ktorá bude výnimočne pre Campana fest uzavretá a budú pokračovať pešou zónou na Svätoplukovo námestie. Rôzne kultúry a národy (Brazília, Francúzskom, Slovensko, Česko) vás svojou obrovskou energiou vtiahnu do  najfarebnejšieho sprievodu. Úsmev, radosť, energia, pohyb a rytmus oživia spiacu nitriansku pešiu zónu. To by mohlo byť heslom a duchom Campana festu.

 

Ľudmila Synaková


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022