Nitrianske hody a dožinky potrvajú dva dni
5. august 2021
Bohatý kultúrny program vytiahne ľudí na námestie, pešiu zónu i na Kalváriu

Bohatý kultúrny program vytiahne ľudí na námestie, pešiu zónu i na Kalváriu.

 

Hody sa v Nitre viažu k sviatku Nanebovzatia Panny Márie, ktorému je zasvätený aj kalvársky kostol. Každoročná ľudovo nazývaná púť k Matke Božej sa na Kalvárii bude konať aj tento rok a privíta mnoho domácich obyvateľov, aj návštevníkov z okolia Nitry. Sviatok, ktorý kresťania slávia 15. augusta, sa zároveň prelína s obdobím končiacej žatvy, preto sa v Nitre už po tretí raz môžeme tešiť na obnovenú tradíciu Hodov a dožiniek.

Sobota – Hodový deň

Víkendový program bude v sobotu situovaný najmä na kalvársky kopec, kde si na svoje prídu nielen samotní pútnici, ale aj rodiny s deťmi, pre ktoré je pripravených viacero aktivít. Popoludní bude dianie v meste orientované najmä na pešiu zónu, kde sa od 13.00 hodiny začne hodový a dožinkový jarmok a potrvá až do nedeľného večera. Na Svätoplukovom námestí hladných nasýtia stánky s regionálnymi špecialitami a degustovať kvalitu tohtoročného vína môžu návštevníci vo vínnom stane.

V sobotu večer budú súčasťou programu koncerty Nitrianskeho kultúrneho leta. Popri workshope tvorivej recyklácie s DOMOF Creativity sa na pódiu predstavia Playground a Pikoschky.

Nedeľa – Dožinkový deň

Nedeľa sa ponesie v dožinkovom duchu, popoludní sa o dobrú náladu postarajú Spevácka skupina Senior Matičiar Nitra, Detský folklórny súbor Zbežanček zo Zbehov, Folklórny súbor Kepežďanka z obce Hájske a Folklórny súbor Jelenčan z Jelenca. Promenádnu atmosféru dotvorí Dychový koncert ZUŠ J. Rosinského z Nitry. Slávnostný dožinkový sprievod povedie cez pešiu zónu a vyvrcholí večerným programom.

Svätoplukovo námestie sa o 19.00 hodine rozozvučí tónmi nadčasových piesní v podaní Slovak Tango a následne sa nitrianskemu publiku o zábavu postará stále populárnejšia kapela Iconito, známa hitmi Slovenské devy, Hollywood či Korene.

Facebook udalosť: https://www.facebook.com/events/4438190802870376

Realizácia programu je podmienená dodržiavaním aktuálne platných opatrení Úradu verejného zdravotníctva. Zmena programu vyhradená.

Súbory na stiahnutie:

 

Silvia Zeumerová, referentka pre kultúru  


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022