Nitrianske fašiangy prilákali tisícky návštevníkov
27. február 2017
Tohtoročné fašiangy sa aj vďaka príjemnému počasiu vydarili

Tohtoročné fašiangy sa aj vďaka príjemnému počasiu vydarili. Na Svätoplukovo námestie a pešiu zónu prišlo niekoľko tisíc návštevníkov s cieľom zabaviť sa, občerstviť sa a vidieť veselý sprievod masiek.

Jarmočná ponuka ani tohto roku nesklamala. Stánky sa tiahli nielen okolo námestia, alebo aj po pešej zóne. Od rána sa vzduchom niesla vôňa zabíjačkových špecialít a lákala ľudí ochutnať klobásky, jaternice, oškvarky či žobrácku kašu. Deti sa zas nevedeli vynadívať na zvieratká v gazdovskom dvore. Ľudia sa zabávali so zľudovenými pesničkami v podaní kapely LOJZO, výborný program predviedli Vrbovskí víťazi, ktorí roztancovali časť námestia. Popoludní prešiel po pešej zóne pestrý fašiangový sprievod na čele s čarovnými  chodúliarmi, mažoretkami I. NIMA a folklórnymi súbormi.

Na pódiu na námestí fašiangové zvyky priblížila folklórna skupina Tradícia z Dražoviec. Do programu sa zapojil aj primátor Nitry Jozef Dvonč, ktorý dal povolenie na zabávanie a potom na palicu ponapichoval slaninu. „Som rád, že sa Nitrania vedia takto zabávať,“ konštatoval primátor. Vzápätí dostal do rúk tácku so šiškami a rozdával ich účinkujúcim. Fašiangy ukončilo pochovávanie basy v podaní folklórnej skupiny Tradícia z Dražoviec.

Text a foto: (SY)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022