Nitra vystúpi zo Združenia miest a obcí Slovenska
22. november 2019
Poslanci mestského zastupiteľstva v Nitre na svojom štvrtkovom zasadaní odsúhlasili vystúpenie mesta zo Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS)

Poslanci mestského zastupiteľstva v Nitre na svojom štvrtkovom zasadaní odsúhlasili vystúpenie mesta zo Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS).

 

Podľa predstaviteľov nitrianskej samosprávy je z pohľadu presadzovania záujmov mesta Nitra výhodnejšie sústrediť sa na činnosť v Únii miest Slovenska (ÚMS), do ktorej Nitra vstúpila v júni tohto roku.

„Únia miest dnes združuje mestá, v ktorých žije viac ako milión obyvateľov Slovenska. Vďaka nej dokážeme efektívnejšie vyvíjať tlak na štát pri presadzovaní našich záujmov,“ povedal primátor Nitry Marek Hattas.  

Činnosť oboch združení vychádza v zásade z rovnakého portfólia presadzovaných záujmov, riešených otázok a problémov. Je v podstate identická a nastolené otázky sú častokrát riešené duplicitne. To spôsobuje nielen aplikačné problémy v praxi, administratívne zaťaženie mesta ako člena týchto združení, ale taktiež predstavuje aj značnú časovú náročnosť pri zastupovaní mesta v organizačných štruktúrach oboch združení. Pre mesto Nitra bude preto hospodárnejšie a efektívnejšie zotrvať iba v ÚMS.

Mesto Nitra je členom ZMOS-u od marca 2007. Členstvo v ZMOS-e Nitre zanikne dňom doručenia uznesenia o vystúpení kancelárii združenia.

 

Henrich Varga, poradca pre komunikáciu

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022