Nitra opäť privítala cyklistické talenty
25. jún 2019
Aj tento rok sa v Nitre a v blízkom okolí predstavili nádejní cyklisti

Aj tento rok sa v Nitre a v blízkom okolí predstavili nádejní cyklisti. 

Medzinárodné preteky mládeže – Regiónom Nitrianskeho kraja napísali tento rok už trináste pokračovanie. Čo sa týka samotných pretekov, tvorili ju tri krátke, ale o to náročnejšie etapy.

Prvá etapa, ktorá bola zároveň Memoriálom Ing. Jána Vanča, mala štart v Mestskom parku na Sihoti a finiš v kopci – na Zobore – pri Špecializovanej nemocnici Sv. Svorada. Časovka z Tajnej do Nevidzian riadne preverila technickú pripravenosť a kondíciu cyklistov a cyklistiek, v záverečnej etape účastníci pretekov absolvovali kritérium na skoro 1,5- kilometrovom okruhu vo Vrábľoch, kde sa rozhodlo o víťazoch.

Najúspešnejším klubom v počte etapových víťazstiev a celkových prvenstiev sa stala Akadémia Petra Sagana, z domácich pretekárov sa najviac darilo kadetovi Jakubovi Vlčákovi, ktorý skončil celkovo na deviatom mieste.

Cyklistické merania síl takmer všetkých mládežníckych kategórií zhodnotil predseda CK Dynamax Nitra a riaditeľ pretekov Vladimír Došek, ktorý, okrem iného, konštatoval:

„Už niekoľko rokov sú to jediné domáce etapové preteky organizované pre viaceré vekové kategórie  mládeže. Mali sme opäť veľký počet štartujúcich. Samozrejme, chceme poďakovať všetkým, ktorí prispeli k tomu, že mladí cyklisti mohli pretekať a bojovať o jednotlivé dresy v etapách v Nitre, Tajnej a vo Vrábľoch.“ 

 

Andrej Jančovič

 FOTO: Vladimír Došek


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022