Nitra je volejbalovým majstrom SR
2. máj 2017
Nitra má zo všetkých krajských miest na Slovensku najpočetnejšie zastúpenie v extraligových športových súťažiach kolektívov.

Nitra má zo všetkých krajských miest na Slovensku najpočetnejšie zastúpenie v extraligových športových súťažiach kolektívov. Z nich v tomto roku prvenstvo a titul majstra SR získalo ako jediné družstvo volejbalistov VKP Bystrina SPU Nitra. Kolektív pod vedením trénera Mareka Kardoša obhájil svoju vlaňajšiu vedúcu pozíciu v slovenskom mužskom volejbale.

Po štvrtkovom, domácom už treťom víťazstve v play-off, ktoré v hľadisku športovej haly na Klokočine sledovali i zástupca primátora M. Nemky a poslanci MZ L. Šumichrastová,  D. Tekeliová, M. Mikulášik, P. Varga, M. Dovičovič, J. Greššo a A. Kretter potrebovala Nitra zvíťaziť ešte v jednom z dvoch ďalších stretnutí s finálovým súperom VK Prievidza. V nedeľu večer na Hornej Nitre naše družstvo v dramatickom stretnutí zvíťazilo najtesnejším rozdielom 3:2 a titul putuje do Nitry. Viac ako 200 fanúšikov z Nitry oslavovalo tento športový úspech priamo v Prievidzi. Hráči, z ktorých štyria sú v reprezentačnom kádri SR,  si vysoko vážia podporu fanúšikov a Mesta.

Neformálne to prezentovali i tým, že z Prievidze na cestu domov v oslavnej nálade ani nenastúpili do svojho autobusu, ktorý sa vrátil do Nitry takmer prázdny, ale nasadli do autobusu svojich nadšených fanúšikov, aby sa s nimi  delili o vzácny zážitok z tohto úspechu. Prevolávanie Nitra je majster a mená tých, ktorí k tomu prispeli zaslúžene trvalo dlho do nedeľnej noci. 

 

Anton Kretter, poslanec MZ


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022