Nitra bude hostiť ME v modernej gymnastike Špeciálnych olympiád
30. august 2019
Športovkyne s mentálnym postihnutím búrajú bariéry

Športovkyne s mentálnym postihnutím búrajú bariéry.

 

Po prvý raz v histórii budú v Mestskej hale na Klokočine majstrovstvá Európy Špeciálnych olympiád v modernej gymnastike.

Športovkyne s mentálnym postihnutím svojimi skvelými výkonmi búrajú spoločenské bariéry a stereotypy a otvárajú cestu k inklúzii.

Chuť víťazstva by chceli aj na domácej pôde zažiť nitrianske gymnastky zo združenia Arabeska Gizela Billíková a Dominika Radojevská, ktoré si v marci tohto roku priviezli zo Svetových letných hier Špeciálnych olympiád v Abú Zabí  niekoľko zlatých medailí.

Gizela bodovala v cvičeniach so stuhou a kuželami a vo viacboji, Dominika sa v rámci svojej úrovne tešila z víťazstva v cvičeniach so stuhou, obručou, švihadlom a takisto vo viacboji. Svojím víťazstvom si uctili všetkých športovcov s mentálnym postihnutím.

Prezidentka Občianskeho združenia Arabeska Emília Billíková pozýva všetkých milovníkov športu do Mestskej haly v Nitre v sobotu 7. septembra na majstrovstvá Európy Špeciálnych olympiád v modernej gymnastike: „Príďte sa presvedčiť, že chuť víťaziť máme všetci rovnakú – bez rozdielu!“

Súťaže sa začínajú od 9. hodiny a potrvajú do 18. hodiny.

Ľudmila Synaková


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022