Nitra bude etapovým mestom medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska
21. august 2018
Medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska pokračujú v napredovaní po všetkých stránkach

Kvôli príprave a realizácii cyklistických pretekov Okolo Slovenska v termíne od 14.9. – 16:00 do 16.9. – 10:30 nebude možné parkovať žiadne dopravné prostriedky na nasledovných uliciach a priľahlých parkoviskách:

Štefánikova ulica – od križovatky Štefánikova-Štúrova po križovatku Štefánikova-Palárikova

Palárikova ulica v plnom rozsahu

Farská ulica – od križovatky Školská-Farská po križovatku Farská-Štefánikova-Palárikova.

Okrem toho budú uvedené ulice v tom istom rozsahu neprejazdné pre akúkoľvek dopravu v termíne od 15.9.2018 – 12:00 do 16.9.2018 – 10:30

 

Medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska pokračujú v napredovaní po všetkých stránkach a po minuloročnom posune do kategórie UCI 2.1 a prijatí pozvania od piatich pro-kontinentálnych tímov sa tento ročník bude niesť ešte vo vyššej kvalite štartovej listiny.  V poradí už 62. ročník sa bude konať od 12. do 16. septembra 2018 a Nitra bude aj tento rok hostiť dojazd 3. etapy ako aj štart 4. etapy. Cieľ štvrtej etapy v Nitre bude umiestnený na Štefánikovej ulici pred budovou VÚB banky.

Zavítajú k nám premiérovo dve družstvá kategórie UCI World Teams, ako Bora – hansgrohe a Quick-Step Floors. Spomedzi UCI Professional Continental tímov prijali opätovné pozvanie CCC Sprandi Polkowice a Gazprom – Rusvelo, čo svedčí o kvalite podujatia, na ktoré sa aj také kvalitné celky so skúsenosťami z Giro d’Italia chcú vrátiť. Navyše, dobré chýry o pretekoch Okolo Slovenska začuli aj vo Francúzsku a Holandsku, odkiaľ k nám prvý raz pricestujú tímy Cofidis, Solutions Crédits a Roompot – Nederlandse Loterij. Spomedzi talianskych družstiev sme dokonca museli vyberať a dohodli sme sa s Bardiani CSF. Vedenie CCC Sprandi sa vyslovilo, že s číslom 1 príde obhajovať víťazstvo z predchádzajúceho ročníka Slovinec Jan Tratnik. Sedem tímov z vysokých líg doplní najkvalitnejšia zostava tímov z kategórie UCI Continental. Prvý raz na našich cestách uvidíme britský ONE Pro Cycling, dánsky Riwal Ceramicspeed Cycling či Nórsky UNO-X Development Team.  Okrem nich vystužia štartovú listinu tímy z okolitých krajín, a to vždy po jednom, tom najkvalitnejšom. Český Elkov – Author, slovinská Adria Mobil, chorvátska Meridiana Kamen, rakúsky WSA Pushbikers, poľský Hurom, maďarský Pannon a tradične aj Synergy Baku. Samozrejme, na štarte nesmú chýbať domáce želiezka v ohni, a to Dukla Banská Bystrica a reprezentačný výber, ktorý bude pozostávať zo siedmich cyklistov všetkých klubových družstiev, ktorí počas celej sezóny preukážu dostatočnú výkonnosť. Záverečným dvadsiatym tímom bude Belgická reprezentácia do 23 rokov, ktorá sem pošle výber, s ktorým budú štartovať na MS v Innsbrucku. Ak všetkých dvadsať tímov postaví sedem pretekárov, pelotón by mal pozostávať zo 140 cyklistov.

62. ročník pretekov Okolo Slovenska (UCI 2.1) odštartuje 12. septembra 2018 úvodným prológom v Poprade. Hneď prvá  tatranská etapa s cieľom na Štrbskom Plese zamieša celkovým poradím. V druhej etape sa cyklisti presunú do tradičnej cyklistickej bašty, Dubnice nad Váhom, kde na pelotón čaká zaujímavý záver na ovále atletického štadióna. Z Dubnice sa preteky presunú do Nitry, ktorá bola jedným z etapových miest aj v poslednom ročníku a vyvrcholením bude šprintérsky záver 16.9. 2018 v Galante.

 

Info: www.okoloslovenska.com

Súbory na stiahnutie:

Plagát  Ikona súboru pdf (603.5 KB)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022